• "Czytajmy i uczmy się a będziemy wolnymi ludźmi"

• Pomiar poziomu hałasu w szkole

25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Z tej okazji warto zwrócić uwagę na wyniki badań hałasu podczas przerw, które przeprowadzili uczniowie klasy 8.

Najgłośniejszym miejscem w dniu pomiarów w szkole okazała się …. stołówka. Na co dzień jednak największy hałas jest na korytarzach. W stosunku do ubiegłorocznych pomiarów poziom hałasu na korytarzu klas starszych spadł. Wynika to z organizowanych Aktywnych Przerw – w tym czasie część uczniów przebywa w hali sportowej.

• W tropikalnej dżungli — relacja podróżnicza

W ramach lekcji geografii klasa 5b miała możliwość wysłuchania opowieści na temat lasów tropikalnych.

Ciekawą prelekcję wzbogaconą zajęciami z podróży poprowadził dla uczniów Artur Beniowski.

Podróżnik opowiedział piątoklasistom o warunkach klimatycznych tego regionu. Prezentował fotografie z charakterystycznymi formacjami roślinnymi. Uczniowie mogli także zobaczyć porównanie dżungli z Ameryki Południowej oraz Afryki. Zobaczyli kolorowe kwiaty, liany, kroczące drzewa czy "deskowe" drzewa.

Prelekcja wzbogaciła wiedzę uczniów i pozwoliła rozwinąć temat poza podręcznikową wiedzę.

• Wycieczka przedszkolaków do Pszczyny

12.04.2024r. przedszkolaki z grup: Truskawki, Jeżynki oraz Cytrynki uczestniczyły w wycieczce do Pszczyny. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wizyta na zamku była odpowiedzią na zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w Muzeum”. Zwiedzanie umożliwiło dzieciom zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszyły im w czasie wizyty i oglądania ekspozycji muzealnych. Kolejnym atrakcyjnym punktem wycieczki był przejazd Bajkową Ciuchcią po parku zamkowym. Przejażdżkę umilał przepiękny parkowy krajobraz ożywiony wiosenną zielenią, kwiatami oraz promieniami słońca. Po udanej przejażdżce przedszkolaki wyruszyły na lody dla ochłody, przy okazji zwiedzając urokliwą starówkę. Kulminacyjnym punktem wycieczki był krótki spacer do Parku Aktywności, gdzie na dzieci czekała niezliczona ilość atrakcji (m. in. huśtawki, zjeżdżaln

Czwartek 25.04.2024