• Wycieczka przedszkolaków do Pszczyny

• 21.04.2024 19:32
          • 12.04.2024r. przedszkolaki z grup: Truskawki, Jeżynki oraz Cytrynki uczestniczyły w wycieczce do Pszczyny. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wizyta na zamku była odpowiedzią na zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w Muzeum”. Zwiedzanie umożliwiło dzieciom zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszyły im w czasie wizyty i oglądania ekspozycji muzealnych. Kolejnym atrakcyjnym punktem wycieczki był przejazd Bajkową Ciuchcią po parku zamkowym. Przejażdżkę umilał przepiękny parkowy krajobraz ożywiony wiosenną zielenią, kwiatami oraz promieniami słońca. Po udanej przejażdżce przedszkolaki wyruszyły na lody dla ochłody, przy okazji zwiedzając urokliwą starówkę. Kulminacyjnym punktem wycieczki był krótki spacer do Parku Aktywności, gdzie na dzieci czekała niezliczona ilość atrakcji (m. in. huśtawki, zjeżdżalnie, tyrolka, ścianka wspinaczkowa) oraz miejsca do wypoczynku wśród zieleni (ławeczki, tężnia solankowa). Z pewnością ta wycieczka zostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

• Dzień Teatru- konkurs recytatorski w przedszkolu

• 09.04.2024 21:32
          • 26.03.24r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Z wszystkich grup wiekowych swój udział zgłosiło 28 dzieci. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Jury wyłoniło z każdej grupy wiekowej po trzy osoby. Wśród wyróżnionych dzieci znalazły się: Nela Konarska, Anna Sobik, Maja Sadkowska, Mateusz Hoczek, Emilia Gębala i Roksana Krawiec.
             Następnego dnia 27.03.24r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji dzieci z grupy „Malinki” przygotowały wiosenną inscenizację do wiersza D. Gellner pt. „A tulipan śpi”. Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów dla wyróżnionych w konkursie recytatorskim. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Na zakończenie spotkania nagrodzone dzieci zaprezentowały jeszcze raz swoje wiersze przed całym przedszkolem. Dziękujemy wszystkimi rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, a małym artystom za piękne występy.

• Teatr w przedszkolu

• 08.04.2024 21:34
          • Dnia 19.03.2024 r. przedszkolaki przeniosły się do magicznego świata teatru i miały okazję zobaczyć przedstawienie „Przygody misia” w wykonaniu Teatru „Kwadryga” z Bielska – Białej. Spektakl był niezwykłą podróżą w świat emocji i zabawnych sytuacji. Głównym bohaterem przedstawienia był uroczy, pluszowy Miś, który pragnął poznać nowych przyjaciół i przeżyć niesamowite przygody. Wraz z przedszkolakami wyruszył na niezwykłą wyprawę,   a na swojej drodze spotkał różnorodne postacie. Była to historia o przyjaźni, która przemówiła do serc najmłodszych widzów. W trakcie spektaklu przedszkolaki mogły przeżyć chwile wzruszenia, radości i śmiechu. Ale najważniejszym przesłaniem tej opowieści, była wartość przyjaźni. Po spektaklu dzieci wyszły z uśmiechem na ustach oraz z refleksją nad znaczeniem prawdziwej przyjaźni, gotowe dzielić się nią ze światem.
          • „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”

• 26.03.2024 18:26
          • 21.03.2024 r. wszystkie przedszkolaki oficjalnie pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Dzieci wraz z wychowawczyniami wyszły na spacer w poszukiwaniu oznak nowej pory roku. Przedszkolaki postanowiły ,,przegonić zimę’’ kolorowym korowodem z Marzanną na czele oraz pięknie przystrojonymi gaikami - maikami. W tym wydarzeniu nie zabrakło samej zainteresowanej - Pani Wiosny, która również towarzyszyła dzieciom w pochodzie. Ubrana w jasnozieloną suknię, przystrojoną kwiatami oraz w pięknym wianku na głowie, umilała dzieciom spacer akompaniamentem piosenek o tematyce związanej z wiosną. Głośnymi okrzykami oraz wesołą zabawą dzieci pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
            21 marca obchodzony jest również Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu dzieci oraz pracownicy przedszkola założyli dwie różne, kolorowe skarpety. W ten sposób wyrazili integrację z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami.
          • Bal w przedszkolu

• 10.03.2024 13:37
          • Tegoroczny bal karnawałowy w przedszkolu w Kaniowie był niezapomnianym wydarzeniem. Cała sala została ozdobiona kolorowymi balonami, serpentynami i fantazyjnymi dekoracjami. Dzieci przyszły ubrane w najbardziej wyjątkowe stroje – były księżniczki, superbohaterowie, piraci, wróżki, zwierzątka i wiele innych postaci z bajek i filmów. Przedszkolaki tańczyły do ulubionych piosenek, były także zabawy integracyjne. Nie brakowało również konkursów tanecznych, w których najciekawsze ruchy były nagradzane gromkimi brawami. Bal karnawałowy w przedszkolu był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także do wspólnego spędzenia czasu i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dzieci wracały do domu pełne uśmiechu i radości, czekając na kolejne magiczne wydarzenie.