• Dzień Poczty Polskiej

• 29.10.2023 07:44
      • 18 październik to Dzień Poczty Polskiej oraz święto listonosza. W tym dniu również w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień.
        Grupy młodsze, zgromadzone w jednej sali, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Agnieszkę Mieszczak, dowiedziały się w jaki sposób trafiają do domów listy oraz paczki, poznały zawód listonosza, jego obowiązki oraz przedmioty niezbędne w jego pracy. Podczas porannych zajęć dzieci poznały, zarówno w języku polskim, jak i  angielskim, podstawowe pojęcia związane z pocztą. Dopełnieniem prezentacji było wykonywanie zadań, które w liście do dzieci zlecił pan listonosz, a były to: zabawy sensoryczne doskonalące zmysły słuchu, dotyku i smaku, zabawy ruchowo-muzyczne, zadanie w języku angielskim z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, czy też zabawy klasyfikacyjne, przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Nasi wychowankowie na zakończenie zajęć otrzymali pamiątkowe medale i przesyłki niespodzianki.
        Dzieci z grupy „Cytrynki” podczas wizyty w Bibliotece Publicznej w Kaniowie spotkały się  z Panią Barbarą Wójtowicz – Naczelnikiem Urzędu Pocztowego w Bestwinie. Przedszkolaki poznały opowiadanie o Samochodziku Franku, który został listonoszem oraz wysłuchały ciekawostek dotyczących pracy na poczcie.