• Świetlicowy Wieczór Gier

• Świetlicowy Wieczór Gier, który odbył się 7 listopada, był podsumowaniem innowacji „GRA+MY= AKCJA INTEGRACJA” realizowanej od września w świetlicy szkolnej.

We wrześniu i październiku uczniowie przebywający w świetlicy poznawali lub przypominali sobie zasady różnych gier planszowych i rozgrywali miniturnieje w grupach. Dzięki temu mieli okazję lepiej się poznać, zaprzyjaźnić i atrakcyjnie spędzić wolny czas po lekcjach.

W poniedziałkowym Wieczorze Gier uczestniczyło 10 dzieci, które rozegrały kilka emocjonujących rund turniejowych z wykorzystaniem gier: Rummikub, UNO, Dobble, Chińczyk, Mastermind, Ubongo, 5 sekund. Była też drużynowa rywalizacja w „Państwa-Miasta”.

Poniżej podajemy wyniki końcowe rozgrywek:

1 miejsce: Dorota Chomczyńska

2 miejsce: Agata Flis

3 miejsce: Julia Pająk

4 miejsce: Borys Zalewski, Igor Wojcieszyk

5 miejsce: Zuzanna Czana, Hanna Kreft, Antonina Hanik

6 miejsce: Milena Grudzień

7 miejsce: Karolina Czernecka

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody zakupione z zasobów pieniężnych świetlicy szkolnej.

Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę i zachęcamy do grania w planszówki.

Wychowawczynie świetlicy:

Kinga Korzeń

Monika Falkowska

Agnieszka Ziółkowska

• Z wizytą w klasach pierwszych

• W tym roku szkolnym klasy pierwsze wraz ze starszymi klasami realizują innowację pedagogiczną pt. "Życzliwi wobec siebie nawzajem, bo młodsi potrzebują starszych, a starsi młodszych" opracowaną przez Magdalenę Rogulską, Beatę Kozioł, Katarzynę Hesek, Iwonę Ciepielę i Magdalenę Jasińską.

W tym miesiącu zrealizowaliśmy już pierwsze z zaplanowanych działań, stąd tytułowa wizyta w klasach pierwszych.

Uczniowie klasy 5a i 8a przygotowali zakładki do książek dla naszych pierwszoklasistów. Zawierały one hasła zachęcające do czytelnictwa oraz piękne grafiki. Każda z zakładek została spersonalizowana i opisana imieniem młodszego kolegi lub koleżanki, do których trafiła. Delegacje klas 5 i 8 rozdały zakładki młodszym kolegom, a wizyta ta była pełna pozytywnych emocji.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

• Wirtualna rzeczywistość na lekcjach

• W ramach programu Laboratorium Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła bazę dydaktyczną o zestaw gogli VR i dostęp do pakietu materiałów graficznych, filmów i grafik 3D z zakresu różnych przedmiotów.

Pierwsze lekcje już za nami. Podczas zajęć matematyki uczniowie mogli zobaczyć bryły matematyczne i obracać nimi w wirtualnej przestrzeni. Na lekcjach geografii i historii uczniowie przenosili się w omawiane na zajęciach miejsca świata. Na biologii mogli zobaczyć elementy układów ciała człowieka czy spotkać się ze zwierzętami.

Wirtualna rzeczywistość jest świetnym urozmaiceniem lekcji. Czekamy z niecierpliwością na kolejne relacje z zajęć.

• Dzień nauczyciela

• Dziękujemy, jak każdego roku…

Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele -

Za to światło, co mroki rozjaśnia.

Dziękujemy Wam, Nauczyciele!

Tymi słowami uczniowie klasy 3a i 3b zwrócili się do Nauczycieli i Pracowników podczas uroczystej akademii, która odbyła się 13 października 2022 r. w naszej szkole. Tego dnia uczniowie zaprezentowali humorystyczny program słowno - muzyczny nawiązujący do tego święta.

Nie zabrakło również występu grupy tanecznej, której opiekunem jest pani Kinga Korzeń. Na zakończenie życzenia dla wszystkich pracowników szkoły złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i zaproszeni goście: sołtys Kaniowa pan Marek Pękala i Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego pan Grzegorz Owczarz.

Uroczystość wspólnie z uczniami przygotowali wychowawcy klas 3a i 3b panie: Elżbieta Stec, Anna Palowska i Aneta Godula.

• Pasowanie na przedszkolaka 2022

• 25 października 2022r. w grupach „Krasnoludki” i „Puchatki” odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej, dzieci uroczyście złożyły przyrzeczenia zobowiązujące je do pełnienia honorowej roli przedszkolaków. Po złożeniu przyrzeczeń pani dyrektor Agata Szypuła poprzez akt pasowania, przyjęła dzieci do społeczności przedszkolnej. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy  i symboliczne upominki.