• Kwiecień

Znalezione obrazy dla zapytania 3 maja

W dniu 30 kwietnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowanej przez klasy 4A i 4B wraz z wychowawcami - mgr Ewą Adamaszek i mgr Tadeuszem Szkutą oraz panią mgr Urszulą Szkucik - Jagiełką.
          Czwartoklasiści próbowali odpowiedzieć na pytania czym dla ludzi współczesnych jest ojczyzna, naród i wolność. Uczniowie za pomocą krótkiej inscenizacji, wierszy i utworów muzycznych przedstawili ważne wydarzenie w historii Polski jakim było uchwalenie
          Konstytucji 3 Maja. Czwartoklasistom towarzyszyli przedstawiciele chóru szkolnego, zespołu fletów prostych oraz młodzież naszej szkoły grająca na perkusji i klarnecie.
          Za pomoc w przygotowaniu dekoracji składamy podziękowania pani mgr Jadwidze Gajer.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs strazacki plastyczny - Bezpieczeństwo na co dzień   Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo na co dzień" organizowany przez Senacki Zespół Strażacki w Bielsku-Białej. Praca plastyczna naszej uczennicy Darii Hankus została nagrodzona II miejscem w powiecie. Wraz z pracami pozostałych laureatów została przesłana do Warszawy i weźmie udział w kolejnym - wojewódźkim etapie konkursu.

Uczniowie naszej szkoły stanowili najliczniejszą grupę uczestników. Ich prace zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawie, a za uczestnictwo w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!

************************************************************

Nasza Ziemia- nasz dom

22 kwietnia obchodzimy corocznie Dzień Ziemi. W Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970 roku. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi.

Prawdopodobnie rzadko zastanawiamy się nad tym, ile mamy do zawdzięczenia naszej Ziemi.  Bez lasów i bez tlenu nie moglibyśmy oddychać. Bez gleby nie moglibyśmy jeść. Bez deszczu i rzek nie moglibyśmy pić. Na Ziemi możemy robić coś, czego nie moglibyśmy robić na innych planetach – możemy żyć. Jeśli ludzie na Ziemi nie zaczną działać szybko i zdecydowanie, przyszłość Ziemi będzie zagrożona. Musimy uratować naszą planetę przed katastrofą.

Tym zagadnieniom był poświęcony apel z okazji Dnia Ziemi, który przygotowali uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: p. Barbarą Wisłą i p. Michałem Matrasem.

zdjęcia w albumie fotograficznym

*****************************************************************************************************************************

SREBRNE MEDALE  NASZYCH SIATKARZY

10.04.2018r.  w Czechowicach - Dziedzicach odbyły się Finały Powiatowe w Minisiatkówce, w których startowały trzy najlepsze drużyny wyłonione drogą eliminacji spośród ponad czterdziestu szkół naszego powiatu.  Bardzo duży sukces odnieśli nasi siatkarze , którzy  uplasowali się na drugim miejscu w turnieju finałowym.

Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Wójtowicz, Szymon Janeczko, Jakub Janusz, Jakub Witoszek , Adam Szura, Miłosz Szafarczyk, Maciej Świergoń, Kamil Bloch, Rafał Janeczko oraz Patryk Góra.