• ZBIÓRKI

Regulamin konkursu zbiórki makulatury

ZBIÓRKA MAKULATURY TRWA DO 8 czerwca 2018

CELE ZBIÓRKI:

• kształtowanie postaw wobec środowiska i nawyków dzieci oraz młodzieży ,
          • uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych,
          • zaoszczędzenie wielu drzew, które byłyby wycięte, gdyby nie było makulatury,
          • zmniejszenie kosztów produkcji nowego papieru,
          • zapobieganie marnotrawstwu.

REGULAMIN ZBIÓRKI MAKULATURY

W akcjach z mogą brać udział uczniowie wszystkich klas. Ze względu na kłopoty ze składowaniem makulatury należy przynosić ją wyłącznie w wyznaczonym terminie, który będzie zawsze ogłaszany z miesięcznym wyprzedzeniem.

Na makulaturę można przeznaczyć: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe, kartonowe, tekturę, torby i pudła papierowe.

Na makulaturę nie nadają się: papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach mleku, sokach, powlekane folią okładki niektórych starych podręczników lub ćwiczeń), kalka, papier przebitkowy, tapety, papier zatłuszczony, silnie zabrudzony lub powleczony folią.

Makulatura musi być związana sznurkiem (lub w kartonie) i opisana: imię, nazwisko, klasa. Ułatwi to ważenie i rejestrowanie makulatury i oraz prowadzenie statystyki zbiórki.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Brak zbiórek

******************************************************************************************************************************************************************

ROK SZKOLNY 2015/2016

Zbiórka środków czystości i przyborów szkolnych.

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę produktów pierwszej potrzeby dla rodzin z Ukrainy. Prosimy o środki czystości, przybory szkolne, ubrania, ręczniki. Za okazaną pomoc DZIĘKUJEMY!!!

Pomóż Jakubowi zobaczyć świat!!!

Samorząd Uczniowski bierze udział w corocznej akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty. W ramach zbiórki przedstawiciele SU sprzedają cegiełki w cenie 2 zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY. Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, która choruje ns retinopatię wcześniaczą i autyzm. Zbiórka trwa do końca listopada.

Dziękujemy!!!!

ROK SZKOLNY 2013/2014/2015

Ogólnopolska Akcja Ekologiczna "Fundusze za Puste Tusze"

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę zużytych tuszy, tonerów i telefonów komórkowych przeznaczonych do recyclingu. Akcja ta pozwoli  ograniczyć problem góry odpadów elektronicznych, powstających na wysypiskach - z 4 mln kartridży zakupionych w ciągu roku  przez użytkowników drukarek, tylko 10% trafia do refabrykacji. Zużyte telefony i tusze należy przynosić do sekretariatu szkoły.

Dziękujemy!!!

Góra Grosza 2013

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę "Góra Grosza 2013". Jest to akcja Towarzystwa Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dsieciom z domów dziecka, pogotowi rodzinych oraz rodzin zastępczych. "Góra Grosza" trwa od 25 listopada do 6 grudnia 2013 roku.       Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet od 1 gr do 5 zł.

Za pomoc- dziękujemy !!!!!

Pomóż Justynie realizować marzenia!!!

Samorząd Uczniowski bierze udział w corocznej akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty. W ramach zbiórki przedstawiciele SU sprzedają cegiełki w cenie 1 zł za sztukę. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY. Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 22-letniej Justynie Niedziałek, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła cztery palce prawej dłoni. Zbiórka trwa do końca listopada.

Dziękujemy!!!!

Zbieramy plastikowe nakrętki dla niepełnosprawnego Jerzego Pudełko,któremu z zebranych pieniędzy zostanie zakupiony wózek elektryczny.  Szczegóły znajdują się na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

Ogłaszamy zbiórkę makulatury trwającą do końca listopada. Zapraszamy do aktywnego udziału. Czekają cenne nagrody.

" Oddaj nam swój stary telefon - pomożesz szkole  i środowisku!"

Przeprowadzamy zbiórkę zużytych telefonów komórkowych. W nawiązaniu do międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata” pragniemy przypomnieć, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Zwracamy się z prośbą  o dołączenie do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.Zbiórka zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii będzie trwała do 15.11.2013 r. Telefony prosimy składać w sekretariacie szkoły. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.

Dziękujemy za pomoc w zbiórkach.