• Zakończone akcje

•       W roku szkolnym 2015/2016 w ramach pracy Szkolnego Klubu Szkół UNICEF wzięliśmy udział w III edycji

projektu,, Wszystkie kolory świata”. Projekt Wszystkie kolory świata” był projektem edukacyjnym, opracowanym i

przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. Celem Projektu Edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory

świata”było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie uczniom, że

pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie

Południowym. Do działań włączyły się panie z przedszkola, wspólnie przygotowywałyśmy lalki.

Podczas kiermaszu zostały sprzedane wszystkie lalki (11 sztuk) za kwotę 200 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto

UNICEFU. Szkołaotrzymała Certyfikat Zaangażowanej Społecznie Placówki. Bardzo żałujemy, że tak niewielu uczniów

z klas starszych wzięło udział w tej akcji.

W roku szkolnym 2014/2015 w ramach akcji "Wszystkie kolory świata" uczniowie przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF. Laleczki te nie są zwykłymi szmacianymi lalkami – są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostały im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydowały jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełniały „akt urodzenia” laleczki. W akcję byli zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. Podczas "dni otwartych" dla rodziców zorganizowano wystawę laleczek, podczas której rodzice mogli zaopiekować się wybraną laleczką i przekazać darowiznę.

zdjęcia w albumie fotograficznym

****************************************************************************************************************************************************************************************************

W ramach III edycji akcji "Szkoła z prawami dziecka" zorganizowane zostały lekcje w klasach pierwszych, drugiej, trzecich i czwartej na temat praw dzieci z wykorzystaniem scenariuszy otrzymanych od państwa oraz pokazaliśmy film z wystąpienia Malali w ONZ. Na gazetce szkolnej Klubu Szkół UNICEF przedstawiliśmy historię Malali. Wspólnie z dziećmi nominowaliśmy do Gwiazd Szeryfa Praw Dziecka następujące osoby:

Nominacje na Szeryfa Praw Dziecka otrzymali:

1. Pani Barbara Konarska- Węgrzyn- za podejmowanie działań zmierzających do poprawy warunków wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnych.
          2. Pan Jerzy Zużałek- za prowadzenie działań wspierających i propagujących sport i zdrowy styl życia.
          3. Pani Iwona Sojka- za pracę na rzecz dzieci w Stowarzyszeniu „Z sercem na dłoni”
          4. Pani Marzena Kozak- za pomoc i wsparcie w rozwoju młodych.
          5. Pani Alodia Hańderek- za pracę na rzecz dzieci i młodzieży.

6. Pan Jarosław Bieroński- za pracę z dziećmi i angażowanie się w życie społeczne środowiska lokalnego.

W wyniku głosowań Gwiazdę Szeryfa otrzymali:

Pani Barbara Konarska- Węgrzyn, Pani Iwona Sojka, Pani Marzena Kozak, Pani Alodia Hańderek i Pan Jarosław Bieroński.

Nagrody zostały wręczone na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 27 czerwca 2014 roku.