• Luty

Szkolne eliminacje do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”

16 lutego 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”.

W kategorii klas IV – VI brało udział 10 uczniów. Spośród nich wyróżniono dwie uczennice – Hannę Sojkę (klasa 6a) i Annę Adamaszek (klasa 6b). Z klas I – III wzięło udział 6 dzieci, spośród których jury wybrało Natalię Świgoń (klasa 3a) oraz Dominikę Pach (klasa 3b). Wyróżnione uczennice wezmą udział w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 24 marca 2017r. w Pałacu w Kozach.

Dziękujemy za udział wszystkim recytatorom. Poziom eliminacji był bardzo wysoki. Uczniowie przygotowali obszerne, piękne teksty poetyckie i prozatorskie. Podczas recytacji dbali o prawidłową dykcję, kulturę słowa oraz żywo interpretowali utwory. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zabawa karnawałowa -

Walentynki 2017

Dnia 14 lutego br. odbyła się zabawa karnawałowa w naszej szkole. Dla uczniów klas 4-6 został ogłoszony konkurs na najciekawsze przebranie na literkę ,,K''. Zabawa była wyśmienita, wszystkim dopisywał wspaniały humor. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

Z  SIATKARSKICH  PARKIETÓW

15.02.2017r.  w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie odbyły się Gminne Zawody w Minisiatkówce, w których bezkonkurencyjne okazały się nasze drużyny. Zarówno zespoły dziewcząt, jak i chłopców wygrały wszystkie mecze awansując  do półfinałów powiatowych, które odbędą się 16 marca w Kaniowie.

Wyniki:

Dziewczęta:                  1 m - SP KANIÓW awans
                                                         2 m - SP BESTWINA
                                                         3 m - SP BESTWINKA
                                                         4 m - SP JANOWICE

Chłopcy:                        1 m - SP KANIÓW  awans
                                                        2 m - SP BESTWINA
                                                        3 m - SP BESTWINKA
                                                        4 m - SP JANOWICE

Wyniki czytelnictwa 1. sem. roku szk. 2016/2017

DoBiblioteki Szkolnej zapisanych było w 1. semestrze 196 uczniów.

36 uczniów nie wypożyczyło żadnej książki, co stanowi 18,38 % wszystkich czytelników.

Najlepsze wyniki w czytelnictwie uzyskała klasa 3B, osiągając średnią 5,20 książek, przeczytanych przez jednego ucznia.

Drugie miejsce zajęła klasa 2A, uzyskując średnią 4,61 książek, przeczytanych przez jednego ucznia.

Trzecie miejsce zajęła klasa 2C, ze średnią 4,05 książek, przeczytanych przez jednego ucznia.

Ogółem uczniowie przeczytali 625 książek, co daje średnio 3,19 książek, przeczytanych przez jednego ucznia.

Najmniej książek ze szkolnej biblioteki wypożyczyła klasa 5A – śr. 1,22 książek, przeczytanych przez jednego ucznia.

Wyniki czytelnictwa w 1. semestrze roku szk. 2016/2017

Uczniowie według ilości przeczytanych książek

****************************************************************************************************************************************************************

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku  i ma na celu inicjowanie i programowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
          W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – realizatorów unijnego programu ,,Safer Internet''.

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do obchodów DBI. Hasło  przewodnie akcji to: „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

W ramach projektu zostanie zorganizowany konkurs na pracę plastyczną oraz odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 4-6. Tematyka zajęć będzie związana z poznaniem zagrożeń, jakie mogą wyniknąć przy korzystaniu przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Szkołę do projektu zgłosiły: Barbara Wisła i Jadwiga Gajer.

Szkolne eliminacje do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

„Słońce, słońce i życie”

16 lutego 2017r. odbędą się szkolne eliminacje do XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie uczniowie klas I – III  proszeni są o zgłaszanie się do wychowawców, a klas IV – VI do nauczycieli języka polskiego.

Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie do recytacji dwóch utworów poetyckich oraz fragmentu prozy. Maksymalny czas wystąpienia może wynieść 5 minut.

Komisja wyłoni po dwóch uczestników z klas  I – III i IV – VI, którzy wezmą udział w etapie powiatowym ( odbędzie się on 24 marca 2017r. w Pałacu w Kozach).

Zapraszamy do udziału!

Marta Iwańska-Siwek