• Październik

• NIE ZAPOMNIJMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI.

Obraz znaleziony dla: 1 listopada

INFORMACJA DLA RODZICÓW
          I UCZNIÓW KLAS 1-4

15 listopada (wtorek) o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły

odbędzie się

SPOTKANIE Z AUTOREM
          WALDEMAREM CICHONIEM

Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów klas 1-4. Autor będzie opowiadał o serii swoich książek - o kocie Cukierku, które napisał z myślą o młodych czytelnikach. Kot Cukierek to najbardziej niesamowity i niesforny kot na świecie. Do tej pory ukazało się sześć części, opisujących jego niezwykłe przygody:

·       „Cukierku, Ty łobuzie!”

·       „Nie martw się, Cukierku!”

·       „Jak się masz, Cukierku?”

·       „Popraw się, Cukierku!”

·       „Gdzie jesteś, Cukierku?”

·       „Dziękuję, Ci Cukierku!”

Po spotkaniu z Autorem, uczniowie będą mieli możliwość zakupienia książki, z imienną dedykacją od Autora. Cena jednej książki wynosi 20 zł.

Dostępne do zakupu, będą dwie pozycje:

„Gdzie jesteś, Cukierku?” i ,,Dziękuję, Ci Cukierku!”

Nie ma obowiązku kupowania książki. Spotkanie jest bezpłatne.

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
                                                                                                                                             (B. Conklin)

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2016 roku odbyła się w naszej szkole  akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Krystyna Bryksa, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.

W części artystycznej wystąpiły przedszkolaki grup,,0" - ,,Pszczółki" i ,,Świerszczyki", które tańcem, śpiewem i wierszami wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

zdjęcia w albumie fotograficznym

dzien_nauczyciela___2

*********************************************************************************************************************************************************************************

Wraz z Kołem Łowieckim ,,Bażant” w Bestwinie

pomóż przetrwać zimę zwierzętom!

Zbieraj żołędzie, orzechy, zboża, kasztany!

Czekają atrakcyjne nagrody!

Zebraną karmę przechowuj w workach raszlowych, w miejscach suchych, przewiewnych.

Nasion nie mieszamy. Nasiona zbieramy do końca października. Dokładna data zbiórki w szkole zostanie ogłoszona. Wcześniej nasion nie przynosimy ze względu na brak odpowiedniego miejsca
          w szkole do przechowywania. Worki raszlowe do pobrania u gospodarza budynku szkoły.

Znalezione obrazy dla zapytania sportZE SPORTU SZKOLNEGO

Sukcesem naszych uczniów zakończyły się rozegrane w Bestwinie gminne  zawody w  sztafetowych biegach przełajowych. Nasi uczniowie zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, dzięki czemu awansowali do finałów powiatowych, które odbyły się 5 października w Czechowicach-Dziedzicach. Ostatecznie obie nasze drużyny uplasowały się na ósmym miejscu w powiecie bielskim.

23 września na obiekcie bestwińskiego Orlika odbyły się zawody w minipiłce nożnej. Po wielu latach dominacji naszej szkoły w piłkarskich turniejach gminnych, tym razem nasi chłopcy musieli uznać wyższość drużyny z Bestwiny i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu w turnieju.