• ePUAP

• Podmioty realizujące zadania publiczne obowiązane są posiadać elektroniczną skrzynkę podawczą

Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

Dostarczenie do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie dokumentu elektronicznego

W celu dostarczenia do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.

Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie.

Adres skrzynki:

Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie. Do formularza można dodawać załączniki o następujących rozszerzeniach: .doc, .docx, .gif, .jpg (.jpeg), .ods, .odt, .pdf, .png, .rtf, .svg, .tif(.tiff), .txt, .xls, .xlsx, .xml. Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 5 megabajtów.

Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane.

Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu. Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.

Profil zaufany ePUAP

Profil zaufany ePUAP może założyć każda (pełnoletnia) osoba również za pośrednictwem platformy epuap.gov.pl.

Po złożeniu wniosku w systemie profil zaufany można potwierdzić w ciągu 14 dni w każdym urzędzie skarbowym, w każdym urzędzie wojewódzkim, w wybranych oddziałach ZUS i wybranych urzędach gmin.

Krótka instrukcja

Na  przedmiotowy  adres  skrytki  użytkownicy  platformy  ePUAP mogą  przesyłać korespondencję,  korzystając  ze  wzoru  „Pismo  ogólne”  udostępnianego  przez  usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP.

Ścieżka dostępu: Strona główna>Najnowsze usługi>Pismo ogólne do podmiotu publicznego