• Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• 13.02.2024 18:22
          • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem i wszystkim, co dobre. Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które przedszkolaki zawsze obchodzą z wielkim zapałem i radością. Jak co roku, wszystkie dzieci z przedszkola w Kaniowie wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniałe występy.  Podczas uroczystości obecne były Panie Dyrektor, które powitały gości oraz złożyły życzenia.
            W dniach od 24 do 26 stycznia 2024 roku pięknie udekorowana sala gimnastyczna zamieniła się w magiczne miejsce pełne uśmiechów, wzruszeń i artystycznej ekspresji. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego dnia ćwicząc swoje role i piosenki. Wszystko po to, aby zaprezentować swoje umiejętności i sprawić radość bliskim.
            Młodsze przedszkolaki z wielkim entuzjazmem recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły wypełniając salę atmosferą miłości. Starsze dzieci zaprezentowały umiejętności aktorskie wystawiając jasełka. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci pysznych ciast i babeczek, które przygotowali niezastąpieni rodzice. Oprócz występów, dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki, które wcześniej przygotowały w przedszkolu.
            To były wyjątkowe uroczystości pełne radości, wzruszeń, uśmiechu i dumy. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Te przeżycia na pewno pozostaną na długo w sercach wszystkich uczestników.

• 29.11.2023 20:09
          • W dniu 24 listopada 2023 roku przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone, a każdy był piękny i wyjątkowy.
            Przedszkolaki tego dnia zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, piosenki, misiowe tańce oraz słodki akcent - degustacje miodu. Ten dzień w przedszkolu pełen był radości, słodkości oraz wspólnej zabawy.
          • Pasowanie na Przedszkolaka

• 06.11.2023 22:34
          • W piątek 27 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci z grupy "Poziomki" oraz "Jagódki", zaprezentowały piosenki, tańce oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpiło złożenie przysięgi i uroczyste pasowanie, którego dokonała pani dyrektor Agata Szypuła oraz pani wicedyrektor Anna Palowska. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i książkę.

• Dzień Dziewczynek

• 23.10.2023 19:02
          • W naszym przedszkolu Dzień Dziewczynek obchodziliśmy 11 października. W tym wyjątkowym dniu w grupach przedszkolnych nie zabrakło niespodzianek, upominków oraz wspaniałej zabawy. Każda dziewczynka otrzymała prezent oraz medal lub dyplom, dzięki którym mogła poczuć się wyjątkowo. Chłopcy składali koleżankom życzenia, wręczali upominki i zapraszali do wspólnej zabawy przy muzyce. Oprócz śpiewów i tańców był też czas na relaks w salce zabaw. Dzieci nurkowały w baseniku pełnym piłeczek, kołysały się na dużych dmuchanych piłkach, bawiły w domku. Po skończonych zabawach był czas na słodki poczęstunek. Dzień Dziewczynek dostarczył dzieciom dużo wrażeń, śmiechu i radości. Na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

• 05.10.2023 19:11
          • Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym roku ten dzień wypadał w sobotę, dlatego w przedszkolu przygotowaliśmy go dzień wcześniej, w piątek 29 września. Wyjątkowo w tym dniu, we wszystkich działaniach, chłopcy mieli pierwszeństwo. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów laurki. Były również wspólne zabawy, zdjęcia oraz słodki poczęstunek. Męska część przedszkolaków otrzymała pamiątkowe medale oraz upominki. Wszystkie dziewczynki niecierpliwie czekają na swoje święto - Dzień Dziewczynek, które będzie już  niedługo.