• Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Bestwina

"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020."

Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Bestwina.

Projekt skierowany do 254 uczniów i 29 nauczycieli szkół podstawowych w Bestwince, Janowicach i Kaniowie.

Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, zniwelowanie deficytów uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami, poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych 29 nauczycieli w Gminie Bestwina.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w projekcie:

• rozwinięcie kompetencji kluczowych uczniów szkół objętych wsparciem,
          • rozwinięcie zainteresowań uczniów naukami matematyczno-przyrodniczymi,
          • pomoc uczniom z problemami edukacyjnymi poprzez zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze,
          • wyposażenie szkół objętych wsparciem w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć w projekcie.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia dodatkowe, dydaktyczno- wyrównawcze oraz zajęcia specjalistyczne:

• zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. angielskiego,
          • zajęcia z informatyki klasy 3 - zakres podstawowy,
          • matematyczne odkrywanie klasy 1-3,
          • matematyka a logiczne myślenie w życiu codziennym,
          • zajęcia logopedyczne,
          • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
          • zajęcia socjoterapeutyczne,
          • zajęcia terapeutyczne,
          • zajęcia z przyrody ,,Zrozumieć świat",
          • matematyka drogą eksperymentu,
          • chemia metodą eksperymentu kl.7,
          • fizyka metodą eksperymentu kl.7,
          • biologia metodą eksperymentu kl.7,
          • geografia metodą eksperymentu kl.7,

Projekt będzie realizowany w okresie od września 2017 do czerwca 2019 roku.