• Projekt „Być jak Ignacy – rozpalamy płomień wiedzy”

W styczniu wystartował program Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy-rozpalamy płomień wiedzy”. Program edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych. Patronat nad programem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt zakłada prowadzenie zajęć w oparciu o przygotowane  przez fundację materiały w ramach już istniejącego lub nowo założonego koła naukowego. W naszej szkole zajęcia w ramach programu prowadzi pani Magdalena Jasińska.

W ramach programu uczniowie poznają kolejno polskich naukowców. Styczeń poświęcony był Mikołajowi Kopernikowi.  Bohaterką lutowych spotkań będzie Maria Skłodowska-Curie, w marcu uczniowie poznają pioniera kinematografii w Polsce – Kazimierza Prószyńskiego. W kwietniu poznają osiągnięcia Stefana Drzewieckiego- wynalazcę, twórcę okrętów podwodnych i powietrznych.

Więcej o programie: https://bycjakignacy.pl/