• Dzień Teatru- konkurs recytatorski w przedszkolu

• 09.04.2024 21:32
          • 26.03.24r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Z wszystkich grup wiekowych swój udział zgłosiło 28 dzieci. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Jury wyłoniło z każdej grupy wiekowej po trzy osoby. Wśród wyróżnionych dzieci znalazły się: Nela Konarska, Anna Sobik, Maja Sadkowska, Mateusz Hoczek, Emilia Gębala i Roksana Krawiec.
             Następnego dnia 27.03.24r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji dzieci z grupy „Malinki” przygotowały wiosenną inscenizację do wiersza D. Gellner pt. „A tulipan śpi”. Po przedstawieniu nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów dla wyróżnionych w konkursie recytatorskim. Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Na zakończenie spotkania nagrodzone dzieci zaprezentowały jeszcze raz swoje wiersze przed całym przedszkolem. Dziękujemy wszystkimi rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu, a małym artystom za piękne występy.

• Teatr w przedszkolu

• 08.04.2024 21:34
          • Dnia 19.03.2024 r. przedszkolaki przeniosły się do magicznego świata teatru i miały okazję zobaczyć przedstawienie „Przygody misia” w wykonaniu Teatru „Kwadryga” z Bielska – Białej. Spektakl był niezwykłą podróżą w świat emocji i zabawnych sytuacji. Głównym bohaterem przedstawienia był uroczy, pluszowy Miś, który pragnął poznać nowych przyjaciół i przeżyć niesamowite przygody. Wraz z przedszkolakami wyruszył na niezwykłą wyprawę,   a na swojej drodze spotkał różnorodne postacie. Była to historia o przyjaźni, która przemówiła do serc najmłodszych widzów. W trakcie spektaklu przedszkolaki mogły przeżyć chwile wzruszenia, radości i śmiechu. Ale najważniejszym przesłaniem tej opowieści, była wartość przyjaźni. Po spektaklu dzieci wyszły z uśmiechem na ustach oraz z refleksją nad znaczeniem prawdziwej przyjaźni, gotowe dzielić się nią ze światem.
          • „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!”

• 26.03.2024 18:26
          • 21.03.2024 r. wszystkie przedszkolaki oficjalnie pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Dzieci wraz z wychowawczyniami wyszły na spacer w poszukiwaniu oznak nowej pory roku. Przedszkolaki postanowiły ,,przegonić zimę’’ kolorowym korowodem z Marzanną na czele oraz pięknie przystrojonymi gaikami - maikami. W tym wydarzeniu nie zabrakło samej zainteresowanej - Pani Wiosny, która również towarzyszyła dzieciom w pochodzie. Ubrana w jasnozieloną suknię, przystrojoną kwiatami oraz w pięknym wianku na głowie, umilała dzieciom spacer akompaniamentem piosenek o tematyce związanej z wiosną. Głośnymi okrzykami oraz wesołą zabawą dzieci pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę.
            21 marca obchodzony jest również Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu dzieci oraz pracownicy przedszkola założyli dwie różne, kolorowe skarpety. W ten sposób wyrazili integrację z osobami z Zespołem Downa oraz ich rodzinami.
          • Bal w przedszkolu

• 10.03.2024 13:37
          • Tegoroczny bal karnawałowy w przedszkolu w Kaniowie był niezapomnianym wydarzeniem. Cała sala została ozdobiona kolorowymi balonami, serpentynami i fantazyjnymi dekoracjami. Dzieci przyszły ubrane w najbardziej wyjątkowe stroje – były księżniczki, superbohaterowie, piraci, wróżki, zwierzątka i wiele innych postaci z bajek i filmów. Przedszkolaki tańczyły do ulubionych piosenek, były także zabawy integracyjne. Nie brakowało również konkursów tanecznych, w których najciekawsze ruchy były nagradzane gromkimi brawami. Bal karnawałowy w przedszkolu był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także do wspólnego spędzenia czasu i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dzieci wracały do domu pełne uśmiechu i radości, czekając na kolejne magiczne wydarzenie.
          • V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

• 27.11.2023 17:53
          • W dniu 18 listopada 2023 roku kaniowskie przedszkolaki uczestniczyły w I etapie eliminacyjnym diecezjalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, którego główną organizatorką była p. Magdalenę Wodniak- Foksińską. W sali gimnastycznej ZSP Bestwina dzieci z grupy Malinki, Truskawki, Jeżynki i Cytrynki zaprezentowały dwa wspólne występy artystyczne z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Dodatkowym walorem występu były piękne stroje przedszkolaków, w których dominowały barwy biało-czerwone. Występujący otrzymali pamiątkowe upominki za udział w przeglądzie. Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana lekcja patriotyzmu, podczas której najmłodsi dowiedzieli się, że „Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna”.