• Obchody Dnia Baterii

• 20.09.2021 09:49
      • Dzień Baterii w naszej świetlicy
      •      W ramach innowacji pedagogicznej „Nietypowe święta w świetlicy” zostały przeprowadzone zajęcia
        w ramach Dnia Baterii. Świetliczaki, pod czujnym okiem Pani Kingi Korzeń i Pani Agnieszki Ziółkowskiej, wykonywały prace plastyczne dotyczące recyklingu elektrośmieci.

Dzięki przygotowanej prezentacji podopieczni dowiedzieli się, co robić ze zużytymi bateriami. Pomocnym w zapamiętaniu tej cennej wiedzy był również wiersz „Baterie”.

Baterie
        Potrzebują ich: mój budzik,
        część zabawek i zegarki,
        i telefon mojej mamy,
        i aparat, i latarki.

Jednak kiedy się zużyją,
        nie wyrzucam ich do śmieci,
        bo baterie są szkodliwe –
        wiedzą o tym wszystkie dzieci.

Do specjalnych pojemników
        wrzucam je więc bez wahania
        lub zostawiam swe baterie
        w licznych punktach ich zbierania.

Zapamiętaj ! Zużyte baterie należy oddać do punktów ich zbierania, tak jak inne elektrośmieci, lub wyrzucić je do specjalnych pojemników na baterię. Takie pojemniki można znaleźć w niektórych szkołach, przedszkolach, sklepach czy miejscach pracy.