• Sztuka

• 27.09.2021 08:29
      • ZAJĘCIA PLASTYCZNE
      • Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka. W procesie tworzenia dziecko wyraża swoje myśli, sposób postrzegania świata, uzewnętrznia swoje uczucia i emocje, rozwija wyobraźnię oraz kształtuje swoje poczucie estetyki. W trakcie zajęć plastycznych dziecko korzystając z własnego doświadczenia, łącząc różne elementy stwarza nową, oryginalną całość. Plastyka to szansa dla uczniów, którzy mają kłopoty z nauką, są nieśmiali w kontaktach społecznych. Poprzez aktywność twórczą mogą wyrazić samego siebie, a przy tym poczuć, że dokonały czegoś niezwykłego. Wiara we własne możliwości, której źródłem mogą być tego rodzaju wypowiedzi, staje się niekiedy podstawą ich rozwoju.

Marta Szymczyk