• Założenia projektu

• "Kolorowe święta nietypowe"

Osoby prowadzące projekt: mgr Mariola Ferfecka, mgr Kinga Firganek

Adresaci projektu: grupa 4-5 latki

Czas realizacji projektu: 1.10.2023-31.05.2024

W naszym przedszkolu jest wiele okazji do świętowania. W kalendarzu, oprócz świąt typowych, takich jak: „Dzień Przedszkolaka”, „Dzień Pluszowego Misia”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Mamy i Taty”, „Dzień Dziecka”;  można znaleźć dużą ilość świąt nietypowych. Święta te pozwalają uatrakcyjnić pracę z dziećmi. Sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi przedszkolaków poprzez aktywizowanie myślenia oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci: językowej, ruchowej, plastycznej i muzycznej.

Założenie projektu:

Głównym założeniem projektu jest stwarzanie sytuacji sprzyjających wszechstronnemu rozwojowi dzieci  w wieku przedszkolnym. Realizując projekt chcemy również:

• włączyć rodziców (lub dziadków) do pomocy w realizacji wybranych świąt,
          • współpracować z Gminną Biblioteką Publiczną w Kaniowie.

Cel główny:

• poznanie różnorodności świąt w kalendarzu i przybliżenie dzieciom wiadomości na temat wybranych nietypowych świąt,
          • uatrakcyjnienie pracy z dziećmi,
          • integrowanie grupy poprzez wspólną naukę, pracę i zabawę.