• V Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

• 27.11.2023 17:53
          • W dniu 18 listopada 2023 roku kaniowskie przedszkolaki uczestniczyły w I etapie eliminacyjnym diecezjalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, którego główną organizatorką była p. Magdalenę Wodniak- Foksińską. W sali gimnastycznej ZSP Bestwina dzieci z grupy Malinki, Truskawki, Jeżynki i Cytrynki zaprezentowały dwa wspólne występy artystyczne z podziałem na dzieci młodsze i starsze. Dodatkowym walorem występu były piękne stroje przedszkolaków, w których dominowały barwy biało-czerwone. Występujący otrzymali pamiątkowe upominki za udział w przeglądzie. Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana lekcja patriotyzmu, podczas której najmłodsi dowiedzieli się, że „Polska to taka kraina, która w sercu się zaczyna”.

• Święto bajek w przedszkolu

• 14.11.2023 20:00
          • Początkiem listopada nasze przedszkole przeniosło się do magicznego świata baśni i bajek - świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się  w stroje prezentujące swoich ulubionych bohaterów. Przyniosły również bajkowe zabawki.  W świat bajek zabrała wszystkich wróżka, która zachwyciła dzieci pięknym tańcem i magicznym pyłem. Wyczarowała również z kapelusza bajkowe upominki dla dzieci. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje stroje i tańczyły do bajkowej muzyki. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami oraz słodkiego poczęstunku, który zwieńczył bajkowy czas. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz rozwijania zainteresowań czytelniczych. Sprawił dzieciom wiele radości.

• Dzień Poczty Polskiej

• 29.10.2023 07:44
          • 18 październik to Dzień Poczty Polskiej oraz święto listonosza. W tym dniu również w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień.
            Grupy młodsze, zgromadzone w jednej sali, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Agnieszkę Mieszczak, dowiedziały się w jaki sposób trafiają do domów listy oraz paczki, poznały zawód listonosza, jego obowiązki oraz przedmioty niezbędne w jego pracy. Podczas porannych zajęć dzieci poznały, zarówno w języku polskim, jak i  angielskim, podstawowe pojęcia związane z pocztą. Dopełnieniem prezentacji było wykonywanie zadań, które w liście do dzieci zlecił pan listonosz, a były to: zabawy sensoryczne doskonalące zmysły słuchu, dotyku i smaku, zabawy ruchowo-muzyczne, zadanie w języku angielskim z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, czy też zabawy klasyfikacyjne, przygotowane specjalnie dla najmłodszych. Nasi wychowankowie na zakończenie zajęć otrzymali pamiątkowe medale i przesyłki niespodzianki.
            Dzieci z grupy „Cytrynki” podczas wizyty w Bibliotece Publicznej w Kaniowie spotkały się  z Panią Barbarą Wójtowicz – Naczelnikiem Urzędu Pocztowego w Bestwinie. Przedszkolaki poznały opowiadanie o Samochodziku Franku, który został listonoszem oraz wysłuchały ciekawostek dotyczących pracy na poczcie.
          • Wizyta w jednostce wojskowej

• 23.10.2023 19:37
          • W dniu 13.10.2023 r. przedszkolaki z grup Jeżynki oraz Cytrynki miały okazję uczestniczyć w dniach otwartych koszar 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku - Białej.  Podczas wycieczki dzieci zwiedziły teren jednostki, zobaczyły wojskową defiladę oraz przymierzyły zaprezentowany przez mundurowych sprzęt. Najmłodsi skorzystali ze specjalnie przygotowanej dla nich strefy zabaw, na której znajdowały się zamki dmuchane.

• Witamy jesień w przedszkolu

• 29.10.2023 07:45
          • Witamy jesień w przedszkolu

Dnia 25 września w Przedszkolu Publicznym w Kaniowie we wszystkich grupach wychowankowie przywitali nową porę roku – jesień.
            Dzieci za namową wychowawców wybrały na ten dzień ubrania w kolorach jesieni – brązach, żółciach i odmianach pomarańczowego. Na zajęciach zapoznały się ze specyfiką tej pory roku: zmianach zachodzących w przyrodzie, dominujących barwach, darach pól i sadów.
            Przedszkolaki miały również możliwość przymierzenia sukni Pani Jesień i zapozowania do zdjęcia. Podczas jesiennego spaceru mogły na własne oczy zobaczyć oznaki zmian w parku, na łące, czy w przydomowych ogródkach. Dopełnieniem tego dnia były prace plastyczne wykonane przez dzieci. Oficjalnie jesień została powitana :)