• Wycieczka przedszkolaków do Pszczyny

• 21.04.2024 19:32
      • 12.04.2024r. przedszkolaki z grup: Truskawki, Jeżynki oraz Cytrynki uczestniczyły w wycieczce do Pszczyny. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wizyta na zamku była odpowiedzią na zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Moja przygoda w Muzeum”. Zwiedzanie umożliwiło dzieciom zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszyły im w czasie wizyty i oglądania ekspozycji muzealnych. Kolejnym atrakcyjnym punktem wycieczki był przejazd Bajkową Ciuchcią po parku zamkowym. Przejażdżkę umilał przepiękny parkowy krajobraz ożywiony wiosenną zielenią, kwiatami oraz promieniami słońca. Po udanej przejażdżce przedszkolaki wyruszyły na lody dla ochłody, przy okazji zwiedzając urokliwą starówkę. Kulminacyjnym punktem wycieczki był krótki spacer do Parku Aktywności, gdzie na dzieci czekała niezliczona ilość atrakcji (m. in. huśtawki, zjeżdżalnie, tyrolka, ścianka wspinaczkowa) oraz miejsca do wypoczynku wśród zieleni (ławeczki, tężnia solankowa). Z pewnością ta wycieczka zostanie na długo w pamięci przedszkolaków.