• Wycieczka grupy Trefliki w ramach projektu Co piszczy w stawie ?

• 29.05.2023 22:22
      • 22 maja 2023 r. dzieci z grupy przedszkolnej Trefliki miały okazję odwiedzić gospodarstwo rybne państwa Rosner w Ligocie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu "Co piszczy w stawie?", realizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką Bielska Kraina. Przedszkolaki uczestniczyły na miejscu w warsztatach terenowych nad stawami prowadzonymi przez przyrodnika. Prowadzący wskazał i omówił napotkane rośliny i zwierzęta, przybliżył specyfikę prowadzenia gospodarstw rybackich, ich znaczenie dla społeczności i przyrody, a także przedstawił gatunki ryb, które można spotkać w pobliskich stawach. Dodatkową atrakcją były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce rybackiej. Pod koniec pobytu na gospodarstwie dzieci zostały zaproszone na degustację produktów rybnych.  Była to niesamowita i niezwykle interesująca lekcja przyrody, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.