Listopad
- W dniu 22 listopada w naszej szkole w ramach projektu „Umiem więcej mogę więcej” odbyły się interesujące warsztaty z Robotyki, w czasie których uczniowie przy pomocy specjalistycznych klocków i części, prostych elektronicznych modułów oraz przyjaznego oprogramowania, mieli możliwość samodzielnie skonstruować swoją piewszą elektroniczną machinę.
Wspomniane zajęcia były doskonałą okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów, a także dały szansę na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Dodatkowo warsztaty, choć sprzyjały pracy w grupach, pozwoliły każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.
Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstruktorskich sprawiło uczniom wiele satysfakcji radości oraz zdecydowanie umocniło ich wiarę we własne możliwości.Zdjęcia w albumie fotograficznym
********************************************************************************************************
ZAWODY SPORTOWE
Dnia 15.11.2018 w Bestwince odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym Dzieci oraz Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nich nasze drużyny, które prawie w komplecie awansowały do finałów powiatowych.
Szkołę naszą reprezentowali:
Marta Błaszcz, Wiktoria Fajfer - kat. dzieci - awans
Michał Góra, Rafał Janeczko - kat. dzieci - awans
Hanna Sojka, Klara Gęszka - kat. młodzież - awans
Mikołaj Kopeć, Rafał Beniowski, Szymon Janeczko - kat. młodzież
**************************************************************************************************************************************************
Uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy
Odzyskania NiepodległościDnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami - panią Barbarą Wisłą i panem Michałem Matrasem. O oprawę muzyczną zadbała pani Urszula Szkucik-Jagiełka, a dekorację sali wykonały panie: Jadwiga Gajer i Ewa Adamaszek. Po uroczystości, dokładnie o godzinie 11.11 cała szkoła zaśpiewała Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" biorąc tym samym udział w akcji "Rekord dla Niepodległej".
Co więcej, do naszej szkoły zawitał pan Michał Kobiela - miłośnik historii Ziemi Kaniowskiej. Jego wyjątkową wystawę pt.: "Z Kaniowa po niepodległość" przypominającą nam wydarzenia tamtych lat, można oglądać do 30 listopada.
zapraszamy do galerii
********************************************************************************************************************************
Badanie poziomu hałasu podczas przerw
Wyniki pomiarów
Parter
- poziom hałasu jest tu wyższy niż na piętrze
- średnio jest to hałas na poziomie 89-90 dB – czyli jest to głośniej niż ruch uliczny, który ma ok 80dB
- najwyższy hałas dochodzący do 100dB w jednostkowych pomiarach nawet 113dB panuje podczas dużej przerwy – to tyle co w fabrykach i zakładach produkcyjnych ( 100dB)
- najwyższy hałas jest podczas dzwonka na lekcję – uczniowie hałasują jeszcze głośniej – poziom hałasu zbliża się do tego jaki wytwarza młot hydrauliczny (120dB)
Piętro
- poziom hałasu jest niższy niż na parterze
- ciszej jest na 2 pierwszych przerwach 74-78dB
-na pozostałych przerwach poziom hałasu rośnie i utrzymuje się w granicach 80-85 dB -– poziom hałasu jest jednak prawie taki jak podczas ruchu ulicznego
- najwyższe wskazanie – 88dB
Wpływ na zdrowie
Dźwięk o natężeniu od 70 dB do 85 dB - może już oddziaływać szkodliwie, powodować bóle głowy, wpływać szkodliwie na ustrój nerwowy człowieka itp.
Natomiast poziom hałasu 85 dB do 120 dB - uszkadza słuch, wpływa na zaburzenia układu krążenia, układu nerwowego, równowagi i innych.
********************************************************************************************************************************