• 2018/2019

• Projekt "Snail M@il, the Best M@il!"

prowadzący: Ewelina Furczyk

Certyfikat projektu:

W ramach projektu podjęliśmy współpracę ze szkołą z miejscowości Rahee w Finlandii. Szkoła nosi nazwę Pattasten Koulu i jest odpowiednikiem naszej Szkoły Podstawowej. Głównym celem naszych działań było znalezienie rówieśników, z którymi moglibyśmy korespondować w języku angielskim. Uczniowie klas ósmych i siódmych wymieniali się listami z nowo poznanymi przyjaciółmi z Finlandii.

Ponadto, w okresie świątecznym wysłaliśmy sobie paczki z naszymi lokalnymi słodyczami. Otrzymanie przesyłki z FIŃSKIMI ŁAKOCIAMI należało do jednego z najprzyjemniejszych działań naszego projektu ;)

Mniam, mniam.....

Jednogłośnie uznaliśmy, że nie zostaniemy wiernymi fanami Salmiakki (fin. lukrecja) :) natomiast znaleźliśmy mnóstwo innych interesujących nas smaków (DUMLE!)

Projekt ten pomógł uczniom naszej szkoły poszerzyć horyzonty, nawiązać nowe przyjaźnie a także promować naszą szkołę i naszych UZDOLNIONYCH uczniów na arenie międzynarodowej. Ósmoklasiści i siódmoklasiści rozwinęli umiejętności pisania listów nieformalnych co przydało się na Egzaminie Ósmoklasisty. Nauczyciele z Rahee z podziwem odnosili się do kompetencji językowych naszych wychowanków- z czego jesteśmy BARDZO dumni.