• Projekt,,Natura w praktyce-edukacja młodzieży w terenie''

• ,,Natura w praktyce- edukacja młodzieży w terenie"

Od maja 2009r. nasza szkoła uczestniczy w projekcie ,,Natura w praktyce- edukacja młodzieży w terenie".W ramach tego projektu organizowane są wyjazdy na ścieżki przyrodniczo-leśne w Nadleśnictwie Bielsko-Biała i Ustroń. Dzieci, dzięki bezpłatnym wyjazdom, mają bezpośredni kontakt z przyrodą, możliwość poznania flory i fauny Beskidów. Wycieczki sprzyjają  krzewieniu postaw proekologicznych, zapewniają aktywny wypoczynek na łonie natury oraz poprawiają kondycję fizyczną uczniów. Uczą poszanowania przyrody, uwrażliwiają na piękno otaczajacego nas świata. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie fundacji :

22.09.2009r.

W ramach współpracy z fundacją realizującą projekt ,,Natura w praktyce - edukacja młodzieży w terenie" została przeprowadzona akcja sprzątania Kaniowa.Uczniowie z klas 4-6 pod opieką wychowawczyń nazbierali kilka worków pozostawionych śmieci.

9.02.2010r.

Klasy czwarte w ramach projektu odwiedziły ,,Zagrodę żubrów" w Pszczynie.Wycieczka wszystkim się podobała, można było usłyszeć wiele ciekawostek na temat życia żubrów oraz poznać  historię założenia zagrody.Dodatkową atrakcją była możliwość dokarmiania zwierząt znajdujących się w zagrodzie.