• LUTY

•                                  Spotkanie z policjantem

23 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej  - Bartłomiejem Kapiasem.

Dzieci miały okazję posłuchać i porozmawiać między innymi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także o prawidłowym zachowaniu się podczas uczestniczenia w ruchu drogowym.

Zaproszony gość zwrócił również uwagę uczniów na inne zagrożenia, z jakimi mogą się oni zetknąć w drodze do szkoły i podkreślił jak istotną rolę dla bezpieczeństwa na drodze mają elementy odblaskowe.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach i skorzystali z możliwości zadawania pytań, na które prowadzący je policjant udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczny komputer   W KRAINIE BAJTÓW

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w przedstawieniu profilaktyczno - edukacyjnym pt. "W krainie bajtów" w wykonaniu grupy teatralnej „Inspiracja” z Krakowa i obejrzeli  sceniczną opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych ludzi od telewizji, Internetu i gier komputerowych.
          Uczniowie dowiedzieli się, że "surfując" w sieci można być narażonym na wiele niebezpieczeństw. Teraz wiedzą już, że nie należy odpowiadać na nieznane maile, zdradzać swoich danych osobowych oraz, że nie można zaniedbywać swoich obowiązków poprzez zbyt długie przesiadywanie przy komputerze.
          Ciekawa treść i przystępna forma przedstawienia wskazała w jaki sposób bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać.

************************************************************************************************************************************************************************************

Znalezione obrazy dla zapytania skarbyPRAWDZIWY SKARB

"Prawdziwy skarb" to tytuł spektaklu profilaktycznego, który obejrzeli uczniowie klas młodszych. Spektakl ten, utrzymany w bajkowej konwencji, prezentował dzieciom zasady zachowania i elementarnej kultury wobec rówieśników i osób dorosłych.
          Treść przedstawienia akcentowała wartość przyjaźni oraz poruszała istotny problem tolerancji wobec inności, której brak staje się często przyczyną dziecięcych dramatów: wyśmiewania, dyskryminacji i wykluczenia z grupy rówieśniczej.