• Stacja lutownicza

• W ramach programu Laboratorium Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się, poza Goglami VR, również o stację lutowniczą.

Dzięki temu urządzeniu można łączyć proste obwody elektryczne oraz zabezpieczać przewody za pomocą plastikowych termokurczliwych osłonek. Możliwość uzyskiwania wysokich temperatur pozwala demonstrować również zjawisko zmiany stanu skupienia wybranych metali i ich stopów.

Praca z lutownicą wymaga skupienia, cierpliwości oraz ścisłego przestrzegania zasad BHP. Wdraża to naszych uczniów do przyszłej pracy zawodowej.

• Jasełka 2023

• Wspaniałymi i wzruszającymi jasełkami 12 stycznia Społeczność Szkoły Podstawowej w Kaniowie powitała Nowy Rok. Na początku uroczystości pani wicedyrektor Dorota Nasuta w imieniu swoim i pani dyrektor Agaty Szypuły złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia noworoczne. Następnie w niezwykły nastrój wprowadziły nas kolędy i pastorałki przygotowane przez chór szkolny pod opieką pani Urszuli Szkucik-Jagiełka. W przedstawieniu w reżyserii pani Doroty Kóski - Beniowskiej udział wzięli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także przedstawiciele władz gminnych, absolwenci szkoły oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów. W rolach pasterzy wystąpili wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i Jerzy Tomaszczyk. Złoto, kadzidło i mirrę przynieśli Trzej Mędrcy: sołtys Kaniowa Marek Pękala, Krzysztof Szafarczyk i Piotr Przemyk; króla Heroda zagrał Filip Walaszczyk.

Każdy uczestnik tego wydarzenia zwrócił uwagę na pięknie stworzoną choreografię pod kierunkiem pani Kingi Korzeń.

Reszta grona pedagogicznego pomagała w sporządzeniu dekoracji, prezentacji multimedialnej, opracowaniu plakatów, obsługi kawiarenki z ciastami i napojami. Pomagali również niezawodni rodzice. Z zaproszenia na jasełka skorzystali m.in. radni  i przedstawiciele różnych gminnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

• Dzień Pizzy

• Dnia 17 stycznia wypada dzień pizzy, dlatego świetlica w ramach innowacji Nietypowe święta w świetlicy zorganizowała dzień pizzy tuż przed feriami zimowymi. Dzieci obejrzały film o historii powstania pizzy oraz ze smakiem zjadły Margheritę.

• Występ taneczny

• Dnia 12.01.2023 podczas noworocznych jasełek uczennice z klas 2b i 5b pod kierunkiem pani Kingi Korzeń wykonały dwa zjawiskowe tańce aniołów z szarfami. Poniżej filmy z obu tańców.Kinga Korzeń

• Rozstrzygnięcie konkursu Gwiazdkowe Anioły

• Dnia 10.01.2023 roku został rozstrzygnięty świetlicowy konkurs Gwiazdkowe Anioły.

W konkursie udział wzięli:

Milena Hałatek z klasy 1a,

Bartosz Mitko z klasy 5a,

Jakub Owczarz z klasy 3b,

Szymon Ossowski z klasy 4b

Daria Kupiec z klasy 1b.

Wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Wychowawcy świetlicy:

Kinga Korzeń

Monika Falkowska

Agnieszka Ziółkowska

• Zero Załamki – spotkanie z panem Michałem Żylińskim

• W dniu 3 stycznia 2023 roku uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w  wyjątkowym spotkaniu z panem Michałem Żylińskim w ramach projektu Dostępna Szkoła.

Nasz niezwykły gość opowiadał o swoim życiu, które od lat dzieciństwa skłaniało go do podejmowania decyzji i wyboru, kim chce być i co robić. Dzięki współpracy z organizacją pozarządową wyjechał do Dubaju, gdzie spędził kilka lat, uczestnicząc w międzynarodowych projektach i pracując. Aktywne  życie wypełnione podróżami i ukochaną siatkówką przerwał wyjazd na narty w Alpy. Wypadek na stoku sprawił, że mężczyzna został sparaliżowany i od wielu lat porusza się na wózku inwalidzkim.

To wydarzenie, jak mówił pan Michał, „nie sparaliżowało jego umysłu, wytrwałego w dążeniu do celu zdobywcy, wojownika i po prostu chłopaka pełnego pozytywnej energii”. Zgodnie ze swą dewizą „Zero Załamki” nie poddał się, a wręcz przeciwnie, założył swoją własną firmę i zaczął trenować parakolarstwo, osiągając w tym sporcie wiele sukcesów.

Uczniowie z ciekawością wysłuchali opowieści pana Michała, a po skończonej prezentacji zasypali go pytaniami dotyczącymi jego życia, uprawianego sportu czy roweru, na którym trenuje parakolarstwo. Chętni mogli spróbować nawet jazdy na takim rowerze, gdyż nasz gość przywiózł go ze sobą. Wielu uczniów poprosiło również pana Michała o autograf, ciesząc się, że tak znana osoba odwiedziła naszą szkołę.

Spotkanie uświadomiło wszystkim, że nigdy nie należy się poddawać. Nawet jeśli w naszym życiu pojawią się trudności, zawsze znajdzie się jakieś wyjście z niepomyślnej sytuacji. Ważne są dobre chęci, zaangażowanie i szukanie sposobu, by stawić czoła przeciwnościom.