Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024
Dnia 21 czerwca 2024 roku miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Wydarzenie to rozpoczęło się Mszą świętą o godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Kaniowie. Następnie Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki oraz uczniowie, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się w hali sportowej szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, pani dyrektor Agata Szypuła przywitała zebranych. Później nastąpiło wręczenie świadectw i nagród dla uczniów wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Ponieważ uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie brali udział w licznych konkursach, m. in. językowych, matematycznych i artystycznych oraz w zawodach sportowych i projektach, zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia, a także za pracę na rzecz szkoły oraz działalność w samorządzie uczniowskim. Następnie prezes Stowarzyszenia „Z sercem na dłoni” pan Jerzy Zużałek, sołtys Kaniowa pan Marek Pękala, dyrektor ZSP w Kaniowie pani Agata Szypuła oraz pani wicedyrektor Anna Palowska wręczyli nagrodę „Superuczeń” za osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024 uczniowi klasy ósmej Dominikowi Ulczokowi i nagrodzili nominowanego do tej nagrody czwartoklasistę Miłosza Zająca. Następnie klasy młodsze piosenką „Ostatni dzwonek” rozpoczęły swój program artystyczny i zabrały zgromadzonych w wakacyjną taneczną podróż. Natomiast uczniowie klas starszych przedstawili humorystyczną „Lekcję jak marzenie” i przypomnieli zebranym o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Czwartoklasiści w rytmach „Wakacyjnej samby” zakończyli swój program artystyczny. Na koniec pani Dyrektor Agata Szypuła złożyła wszystkim zebranym życzenia radosnych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.
Ewa Adamaszek i Ewelina Furczyk
Wycieczka do Cieszyna
Dnia 18 czerwca 2024 r. – tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2023/2024 - uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do przepięknego, nadgranicznego, bogatego w historię Cieszyna.
Na wyprawę wyruszyliśmy ze stacji PKP w Czechowicach-Dziedzicach. Po zaledwie godzinie jazdy wygodnym i klimatyzowanym pociągiem dotarliśmy do uroczego Cieszyna – celu naszego wyjazdu. Pierwsze kroki skierowaliśmy na XIV-wieczny rynek miasta, podziwiając jego przepiękną zabudowę – renesansową w pierzei zachodniej i wschodniej oraz barokowo - klasycystyczną. Na środku rynku podziwialiśmy zaś piękną barokową studnię z figurą św. Floriana.
Następnie udaliśmy się do Ratusza, gdzie mieliśmy okazję podziwiać reprezentacyjną salę posiedzeń Rady Miejskiej, ozdobioną fryzem złożonym z przepięknych herbów cieszyńskich książąt i szlachty oraz godeł cieszyńskich cechów rzemieślniczych. Naszym przewodnikiem był Sekretarz Miasta Cieszyna – Stanisław Kawecki. W Ratuszu mieliśmy także spotkanie z burmistrz miasta Gabrielą Staszkiewicz, która mimo rozlicznych obowiązków znalazła czas na spotkanie z naszą grupą i ciekawą rozmowę, za co serdecznie dziękujemy.
Po wizycie w Ratuszu obowiązkowo odwiedziliśmy Studnię Trzech Braci, z którą związana jest przepiękna legenda o założeniu Cieszyna. Stamtąd trafiliśmy w rejon ulicy Przykopa, nazywanym „Cieszyńską Wenecją”, spacerując wzdłuż kanału Młynówka. Tak zawędrowaliśmy na most Przyjaźni na granicznej rzece Olzie.
Tuż przed mostem podziwialiśmy kolejną atrakcję miasta, a jednocześnie projektu „Szlakiem cieszyńskiego tramwaju” – replikę historycznego, elektrycznego, cieszyńskiego tramwaju Ringhoffera, wewnątrz którego prezentowana jest historia i przebieg szlaku cieszyńskiego tramwaju, co stanowi fascynujące doświadczenie dla zainteresowanych przeszłością miasta i trasy tramwajowej.
Obowiązkowym punktem programu wycieczki była wizyta na Wzgórzu Zamkowym, gdzie podziwialiśmy romańską rotundę p.w. św. Mikołaja, spinaliśmy się na szczyt Wieży Piastowskiej, skąd podziwialiśmy piękno miasta i okolicy, to jest Beskidu Śląskiego i Śląsko - Morawskiego. Odwiedziliśmy także czternastowieczną Wieżę Ostatecznej Obrony. W tym przepięknym zakątku miasta postanowiliśmy także nieco odpocząć w cieniu drzew miejskiego parku.
Następnie spacerowaliśmy ulicą Zamkową, oczywiście ulicą Głęboką, a także Menniczą zachwycając się lokalną zabudową i architekturą. Na koniec z powrotem zawędrowaliśmy na Dworzec Kolejowy skąd wyruszyliśmy w drogę powrotną do Czechowic-Dziedzic.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce Dariusza Falkowskiego, który nie pozwolił nam zabłądzić wśród wąskich, ale jakże klimatycznych uliczek pięknego nadgranicznego Cieszyna.
Iwona Ciepiela
Dorota Suchy
Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z Języka Angielskiego
Wiosną w naszej szkole organizowana była Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego, której wyniki właśnie otrzymaliśmy. Przeznaczona jest ona m. in. dla uczniów klas starszych szkoły podstawowej i ma zasięg ogólnopolski. Olimpiada Archimedes z języka angielskiego sprawdza wiedzę w zakresie komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Stanowi ona zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Naszą szkołę w tej olimpiadzie reprezentowało 38 uczniów z klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Ich opiekunami byli nauczyciele języka angielskiego. Następujący uczniowie otrzymali tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z języka angielskiego w sesji wiosennej 2024: Natalia Brosz, Maciej Kurasiewicz, Łucja Szwed, Małgorzata Radzio – laureaci I stopnia z wyróżnieniem, Dorota Chomczyńska, Radosław Zeman – laureaci I stopnia, Miłosz Zając – laureat II stopnia, Maja Czarnynoga – laureatka III stopnia, Dawid Lis – laureat IV stopnia, Marlena Hess, Maja Sikora, Maya Kapała, Milena Wierdak – laureaci V stopnia. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy uczniów do udziału w konkursach języka angielskiego organizowanych w naszej szkole.
Ewa Adamaszek, Ewelina Furczyk, Michał Matras
Wycieczka uczniów klas czwartych do Zamku w Mosznej i Fabryki Robotów
Dnia 21 maja uczniowie klas 4a i 4b wraz z wychowawczyniami – panią Eweliną Furczyk i panią Ewą Adamaszek oraz nauczycielem współorganizującym kształcenie panią Katarzyną Hesek i nauczycielem świetlicy panią Moniką Falkowską wyruszyli do zabytkowego zamku w Mosznej. Zamek swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami oczarowuje każdego, kto odwiedza to miejsce. Budowla słynąca z 99 wież i 365 pomieszczeń zawdzięcza swój ostateczny kształt rozciągniętym na kolejne stulecia etapom prac. Podczas zwiedzania uczestnicy otrzymali specjalne szaty, w których wyruszyli w dalszą część magicznej przygody. Czwartoklasiści mogli wziąć udział - pod fachową opieką, w pojedynku na bezpieczne miecze, a także w zapierającej dech w piersiach lekcji eliksirów. Pod koniec zwiedzania uczniowie mieli możliwość podpisania się specjalnym pismem na pamiątkowym glejcie. Następnie czwartoklasiści udali się do Fabryki Robotów – jedynego miejsca w Polsce, a nawet w Europie, gdzie budowane są ze złomu samochodowego, stalowe roboty inspirowane filmami science fiction. Eksponaty budowane są ręcznie, a największe z nich mają do 3,5 metra wysokości. Po rozmowie z właścicielem i artystą jednocześnie, nadszedł czas na nietuzinkowe zdjęcia. W godzinach popołudniowych pełni wrażeń uczniowie rozpoczęli podróż powrotną do Kaniowa, której nieodłącznym przystankiem stała się restauracja McDonald’s.
Ewa Adamaszek, Ewelina Furczyk, Katarzyna Hesek, Monika Falkowska
Zajęcia z muzykoterapii w klasie 4b
W maju bieżącego roku uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach z muzykoterapii. Zajęcia, które odbyły się w ramach lekcji wychowawczej, przeprowadziła pani mgr Natalia Maroszek, nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie siódmej. Muzykoterapia jest formą pracy terapeutycznej, która opiera się na wykorzystaniu różnorodnych elementów muzyki – takich jak dźwięk, rytm, melodia i harmonia. Jest to forma terapii wykorzystywana w wielu dziedzinach, mi in. chirurgii i onkologii, a także w profilaktyce zdrowia psychicznego. Muzykoterapia wspomaga procesy poznawcze – pamięć i koncentrację uwagi, jak również pomaga rozładować napięcie emocjonalne. Czwartoklasiści w rytm muzyki wykonywali ćwiczenia usprawniające koordynację i motorykę. Uczyli się także współpracy w grupie klasowej i koncentracji uwagi. Uczniowie z radością i nadzieją na kolejną muzyczną podróż zakończyli te wyjątkowe zajęcia.
Ewa Adamaszek, Natalia Maroszek
Pożegnanie przedszkola
„To były piękne dni, po prostu piękne dni, gdy chodziliśmy do przedszkola tu…” tymi słowami starszaki z grup Cytrynki i Jeżynki żegnały się z przedszkolem. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, podczas którego zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, a także umiejętności, które nabyły podczas pobytu w przedszkolu, takie jak znajomość alfabetu i liter. Ta wyjątkowa uroczystość była przepełniona wspomnieniami, wzruszającymi słowami wyrażającymi wdzięczność i podziękowania za wspólnie spędzony czas, a także radością i oczekiwaniem na nadchodzący etap edukacji, jakim jest szkoła. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe oraz gratulacje z rąk pani wicedyrektor Anny Palowskiej.
Naszym kochanym absolwentom życzymy raz jeszcze
sukcesów na nowej, szkolnej drodze życia.
W najbliższym jednak czasie samych słonecznych chwil
i wspaniałego wakacyjnego wypoczynku!
Sport to zdrowie - mama i tata ci to powie
W hali sportowej naszej szkoły w dniu 29 maja 2024r. odbyła się Kaniospartakiada. Główną pomysłodawczynią i organizatorką była pani dyrektor ZSP w Kaniowie Agata Szypuła. Dzięki zaangażowaniu wielu osób: pani wicedyrektor Anny Palowskiej, nauczycieli, Rady Rodziców, której przewodniczy p. Łukasz Pękala oraz p. Jerzego Zużałka- prezesa stowarzyszenia
„Z Sercem na Dłoni”, udało się nadać ostateczny sportowo - rodzinny charakter tej uroczystości. Zaproszenie na to wydarzenie przyjęli: radny powiatowy Artur Beniowski, sołtys Kaniowa Marek Pękala, członek rady sołeckiej w Kaniowie Wiesław Drąg oraz sponsorzy, reprezentanci różnych działających w gminie instytucji, klubów i stowarzyszeń.Hasło przewodnie imprezy brzmiało „Sport to zdrowie - mama i tata ci to powie”. Inauguracja wydarzenia przypominała rozpoczęcie igrzysk olimpijskich - uroczyście zapalono znicz olimpijski i wywieszono flagę z symbolem olimpiady. Następnie odbyły się występy przedszkolaków, które wraz z wychowawczyniami przygotowały zachwycający i wzruszający publiczność program artystyczny. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz tańce z ciekawą choreografią.
Druga część występów najmłodszych nawiązywała do sportu. Przedszkolaki przy pomocy piosenek i wierszy przypomniały o najważniejszych celach sportowych zmagań, do których należy przede wszystkim dobra zabawa, integracja z rówieśnikami, dbanie o zdrowie, i zasada fair play. Przygotowane konkurencje zostały dostosowane do wieku i umiejętności dzieci, które mogły spróbować swoich sił w rzutach do celu, przejściu przez tory przeszkód, czy skokach na piłce. Wszystkie przedszkolaki, dopingowane przez swoich rodziców starały się jak najdokładniej wykonać zadania. Na koniec konkurencji sportowych każdy przedszkolak otrzymał złoty medal oraz pamiątkowy dyplom.
Po zakończeniu konkurencji dzieci - pod opieką rodziców - mogły skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji. W salach lekcyjnych najmłodsi mogli skorzystać z malowania twarzy, zaplatania warkoczyków oraz zakupić cegiełkę z niespodzianką. Dodatkowo mała sala gimnastyczna została przekształcona w przytulną kawiarenkę, w której można było zakupić upieczone przez rodziców słodkości. Na zewnątrz znajdowała się strefa gastronomiczna - grill, wata cukrowa oraz popcorn. Dla najmłodszych rozstawiony został również zamek dmuchany.
Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie, pełne dobrych sportowych emocji, integracji z rówieśnikami, radości, a przede wszystkim czas wzmocnienia więzi rodzinnych. Zebrane podczas imprezy środki finansowe zostaną przekazane na cele statutowe przedszkola.
Spotkanie organizacyjne w przedszkolu
Szanowni Rodzice,
serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące nowego roku przedszkolnego 2024/2025, które odbędzie się w hali sportowej w dniu 27 sierpnia 2024r. (wtorek) o godz. 17.00
Podczas spotkania omówimy najważniejsze kwestie związane z organizacją nadchodzącego roku przedszkolnego, przedstawimy plan zajęć oraz zasady funkcjonowania naszego przedszkola. Będzie to również doskonała okazja do poznania kadry pedagogicznej oraz innych rodziców.
Liczymy na Państwa obecność.
II Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Żołnierskiego pod patronatem Gminy Bestwina
Dnia 6 czerwca 2024 na stadionie w Bestwinie odbył się II Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Żołnierskiego, w którym bardzo udanie zaprezentowali się nasi uczniowie, zdobywając 5 złotych, 4 srebrne oraz 4 brązowe medale.
Wyniki:
DZIEWCZĘTA
60 M
I m. Wróblewska Karolina- Kaniów
II m. Kudzia Maja- Bestwina
III m. Kramarczyk Monika – Bestwina
100M
I m. Ślosarczyk Agnieszka- Kaniów
II m.Kotas Aleksandra- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. Rączkowska Julianna- Kaniów
400M
I m. Lewandowska Lena- Bestwina
II m. Adadyńska Lena- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. Kulka Lena- Kaniów
SKOK W DAL
I m. Sobik Natalia – Bestwina
II m. Ziobro Milena- Janowice
III m. Stawicka Maja – SP2 Czechowice- Dziedzice
SZTAFETA 4x100m
I m- SP2 Czechowice- Dziedzice
II m- Kaniów
IIIm.- Bestwina
CHŁOPCY
60m
I m Król Antoni- Janowice
II m. Krasutsky Dima- Kaniów
III m Nikita Cherei- SP2 Czechowice- Dziedzice
100M.
I m. Wilczek Jakub- SP2 Czechowice- Dziedzice
II m. Pietrzyk Olaf- Kaniów
III m. Okulus Henryk- Kaniów
SKOK W DAL
I m. Góra Przemysław- Kaniów
II m. - Kupczak Tymoteusz- SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. - Kowalczyk Filip- Janowice
800M
I m. - Kubinek Szymon- Kaniów
II m. - Miczek Stanisław- Kaniów
IIIm. - Jaromin Nikodem- Kaniów
SZTAFETA 4X100M
I m. - SP Kaniów
II m. - SP2 Czechowice- Dziedzice
III m. - SP Bestwina
Laureaci Olimpiady Archimedes Matematyka Plus
10 kwietnia 2024 r. miała miejsce wiosenna edycja Olimpiady Archimedes Matematyka Plus.
Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły w pięciu kategoriach od klasy czwartej do klasy ósmej.
Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań w ciągu 45 minut.
Za każde poprawnie rozwiązane zadanie uczeń dostawał 4 punkty.
Zadania konkursowe dotyczyły różnych działów matematyki toteż wymagały od ucznia dużej wiedzy i szybkiego tempa pracy ze względu na krótki czas trwania konkursu.
Laureatem konkursu został uczeń, który uzyskał co najmniej 80 punktów.
Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało pięcioro uczniów.
Laureat I stopnia ( 96 punktów)
Tomasz Hamerlak - klasa IVB
Laureaci IV stopnia (84 punkty)
Miłosz Zając- klasa IVB
Emila Trela - klasa VA
Laureaci V stopnia (80 punktów)
Zuzanna Dubel - klasa IVB
Maria Cieślak - klasa VA
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Opracowała
Kinga Kołoczek
Konkurs - Wielka Liga Czytelników
Jakże miło nam poinformować, że drużyna z klas 1-3 w składzie: Helena Betka oraz Natalia Szynka, uzyskała 169 na 170 możliwych punktów i tym samym została Laureatem VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników otrzymując tytuł Mistrza.
Uczennice musiały odpowiedzieć na 150 pytań dotyczących książki Anna Włodarkiewicz: "Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu" a miały na to tylko 90 minut.Gratuluję wyniku!
Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie do konkursu.
Projekt Edukacyjny Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji – Tworzymy własną opowieść
Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy 1b i 3a wykazywali się kreatywnością i wyobraźnią tworząc własną opowieść. Dla uczniów klasy 3a dodatkowo ważna była również współpraca, ponieważ ich zadaniem było stworzenie własnej książki. Podczas zajęć okazało się, że niektórzy młodzi „autorzy” mają już doświadczenie w tworzeniu swoich mini książek i komiksów, a jeszcze inni planują dopiero napisać kolejne części. Tak jak można było się spodziewać każda z książek była inna i wyjątkowa.Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy 1b i 3a wykazywali się kreatywnością i wyobraźnią tworząc własną opowieść. Dla uczniów klasy 3a dodatkowo ważna była również współpraca, ponieważ ich zadaniem było stworzenie własnej książki. Podczas zajęć okazało się, że niektórzy młodzi „autorzy” mają już doświadczenie w tworzeniu swoich mini książek i komiksów, a jeszcze inni planują dopiero napisać kolejne części. Tak jak można było się spodziewać każda z książek była inna i wyjątkowa.
Projekt Edukacyjny Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji – Nasze supermoce
Podczas ostatnich zajęć uczniowie klasy 1b i 3a podejmowali temat związany z SUPERMOCĄ . Zastanawiali się co to takiego i czy mogą ją odnaleźć w sobie. Okazało się, że na co dzień nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, bowiem super moc to czasami coś małego, a czasem ogromnego. Uczniowie stwierdzili, że każdy doświadczył już superosiągnięcia i superwyczynu – które zostanie na długo w ich pamięci. Ale niestety każdy z nas ma również superwadę – to nie jest nic złego, daje możliwość i znak, że mamy nad czym popracować. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili , że te wszystkie SUPERMOCE sprawiają, że sami jesteśmy SUPER.Podczas ostatnich zajęć uczniowie klasy 1b i 3a podejmowali temat związany z SUPERMOCĄ . Zastanawiali się co to takiego i czy mogą ją odnaleźć w sobie. Okazało się, że na co dzień nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, bowiem super moc to czasami coś małego, a czasem ogromnego. Uczniowie stwierdzili, że każdy doświadczył już superosiągnięcia i superwyczynu – które zostanie na długo w ich pamięci. Ale niestety każdy z nas ma również superwadę – to nie jest nic złego, daje możliwość i znak, że mamy nad czym popracować. Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili , że te wszystkie SUPERMOCE sprawiają, że sami jesteśmy SUPER.
Projekt Edukacyjny Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji – Pytamy, bo chcemy wiedzieć
Niedawno na zajęciach uczniowie klasy 1b i 3a mieli możliwość zadawania pytań, na które chcieliby poznać odpowiedź. Jak można się domyślić mieli ich mnóstwo. Najbardziej interesowało ich - Dlaczego tablet jest większy od telefonu? Co było pierwsze jajko, czy kura? Dlaczego ludzie wymyślili najpierw krzesła, a dopiero później fotele? Dlaczego psy gonią koty, a koty się boją psów? Dlaczego choinka ma szyszki? Dlaczego kaczka nie skacze? Dlaczego koty nie lubią wody, a potrafią pływać? Dlaczego nożyczki są ostre? Ile kości miał dinozaur? Dlaczego pandy jedzą bambusa? Dlaczego nie da się zatrzymać czasu? Dlaczego księżyc świeci? Czy syreny istniały naprawdę? Uczniowie odpowiedzi szukali we wszystkie możliwych źródłach – sięgając do książek oraz internetu, jak również prosili o wyjaśnienia rodziców i najbliższych. Następnie każda odpowiedź na pytanie została przedstawiona graficznie oraz zaprezentowana klasie, tak by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dzięki temu dzieci choć przez chwilę miały poczucie, że znają odpowiedź na większość nurtujących ich pytań.Niedawno na zajęciach uczniowie klasy 1b i 3a mieli możliwość zadawania pytań, na które chcieliby poznać odpowiedź. Jak można się domyślić mieli ich mnóstwo. Najbardziej interesowało ich - Dlaczego tablet jest większy od telefonu? Co było pierwsze jajko, czy kura? Dlaczego ludzie wymyślili najpierw krzesła, a dopiero później fotele? Dlaczego psy gonią koty, a koty się boją psów? Dlaczego choinka ma szyszki? Dlaczego kaczka nie skacze? Dlaczego koty nie lubią wody, a potrafią pływać? Dlaczego nożyczki są ostre? Ile kości miał dinozaur? Dlaczego pandy jedzą bambusa? Dlaczego nie da się zatrzymać czasu? Dlaczego księżyc świeci? Czy syreny istniały naprawdę? Uczniowie odpowiedzi szukali we wszystkie możliwych źródłach – sięgając do książek oraz internetu, jak również prosili o wyjaśnienia rodziców i najbliższych. Następnie każda odpowiedź na pytanie została przedstawiona graficznie oraz zaprezentowana klasie, tak by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dzięki temu dzieci choć przez chwilę miały poczucie, że znają odpowiedź na większość nurtujących ich pytań.
Zabawa w sklep na lekcji matematyki- ułamki dziesiętne
Czy ułamki dziesiętne można polubić? Uczniowie klasy 4a i 4b udowodnili, że nauka matematyki może być nie tylko efektywna, ale i przyjemna. Wykonywali oni działania matematyczne, „robiąc zakupy”. Ta metoda nie tylko ułatwiła im zrozumienie i utrwalenie zasad wykonywania obliczeń na ułamkach dziesiętnych, ale również wprowadziła element zabawy.
Hasło „Zamknięcie sklepu za chwilę” skutecznie mobilizowało ich do szybszego liczenia. Dzięki temu uczniowie mogli nie tylko uczyć się matematyki w praktyczny sposób, ale także rozwijać umiejętności szybkiego myślenia i podejmowania decyzji. Każdy miał okazję wybrać swoje ulubione produkty, co dodatkowo zwiększało zaangażowanie i zainteresowanie uczniów.
Opracowała
Kinga Kołoczek
Zobacz także
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie