• MARZEC

• Julia Grygierzec trzecia w Polsce!

Wielkim sukcesem naszej uczennicy zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo 2014  - w Luboniu  koło Poznania, podczas których Julia zdobyła brązowy medal.

Na matach turnieju  w walce o medale stanęło ponad 500 zawodników  -  judoków i judoczek  ze wszystkich klubów zrzeszonych w Polskim Związku Judo. Obok naszej  zawodniczki w kategorii  wagowej dziewcząt -  48 kg startowało 26 przeciwniczek.
                      Julia swoją karierę sportową rozpoczęła  pięć lat temu, od początku trenując w Klubie Sportowym Judo Czechowice - Dziedzice.

Do  największych jej sukcesów należy zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Miasta Bytomia (2012) i Mistrzostwach Śląska Młodzików (2014) oraz III miejsce w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju w Budapeszcie ( 2013).

Gratulujemy Ci, Julio,  i życzymy dalszych sukcesów !

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Julią

JWS

************************************************************************************************************************************

27 marca  Międzynarodowy Dzień Teatru

Piątoklasiści i szóstoklasiści naszej szkoły w ramach EDUKACJI TEATRALNEJ po raz kolejny  odwiedzili Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku - Białej. Tym razem obejrzeli premierowe, widowisko muzyczne "Pierścień i róża" w reżyserii Pawła Aignera, z muzyką Zbigniewa Karneckiego.

Przedstawienie oczarowało uczniów niezwykłym artyzmem w grze aktorów, przekazie słownym i muzycznym oraz zaskakującą symboliką scenografii scenicznej i bardzo dynamiczną choreografią.

Radość sprawiło im również to, iż w trakcie finałowych oklasków mogli wejść na scenę i bezpośrednio przekazać odtwórcom ról podziękowania i życzenia z okazji przypadającego w tym dniu Święta ( uczynili to wręczając  kwiaty i przygotowane przez siebie plastyczne kompozycje).

Wyróżnieniem dla widzów reprezentujących naszą szkołę było zaproszenie ich do zwiedzania teatru od kulis pod przewodnictwem aktorów Banialuki. W dwóch grupach weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie.  Dowiedzieli się jak powstają przedstawienia i jaki zespoł każdorazowo je tworzy. Poznali najstarszych aktorów tego teatru - lalki oraz wielość sposobów ich animacji.

Po powrocie do szkoły pojawiło się  pytanie ( zadawane po każdej wizycie ): "Kiedy następny wyjazd do teatru"?smiley

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  albumie fotograficznym !

JWS

17 marca dla uczniów szkoły zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności i talentów plastycznych, zorganizowano zajęcia warsztatowe, na których wykonywali oni fantazyjne kompozycje metodą quillingu. Wszystkie  prace zostały zaprezentowane grupie.

Już wkrótce

DNI Z PATRONEM SZKOŁY - TADEUSZEM KOŚCIUSZKĄ

rozpoczynamy je, zgodnie z tradycją,  KONKURSEM WIEDZY O PATRONIE

oraz  WIELKIM DYKTANDEM Z KOŚCIUSZKĄ

Zapoznajcie się z regulaminami:

DYKTANDA

KONKURSU WIEDZY

JWS

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Rokrocznie nasz  Teatrzyk Szkolny „Bez kurtyny” przygotowuje  miniprzedstawienia wspierające programy profilaktyczne w ramach edukacji wychowawczej.

Tym razem zobaczyliśmy scenki teatralne obrazujące pojmowanie zakresu pojęcia bezpieczeństwo pod hasłem NASZA BEZPIECZNA SZKOŁA. Zagrane one zostały dla wszystkich uczniów klas 0 – 6, nauczycieli, pań dyrektor oraz serdecznego gościa – pani Bożeny Jaromin – Pełnomocnika Wójta ds. Profilaktyki.

Przedstawione scenki zrodziły się, co bardzo ważne, z uczniowskich obserwacji szkolnych zachowań. Scenariusze  przygotowali sami uczniowie w ramach zajęć kółka humanistycznego. Kluczem, pod którym zostały zaszyfrowane, było hasło SZKOŁA. W czasie spektaklu pojawiły się więc scenki w kolejności:

Sznurówki” Zabawy?”„Klasa”„Oaza”„Ławka”„Akceptacja”

Motywem przewodnim stała się myśl, że jeśli chcemy być bezpieczni, pragniemy, aby wszyscy wokół nas  odczuwali bezpieczeństwo jako stan niezagrożenia, spokoju i pewności –  to zależy od nas.

Na koniec grający uświadomili uczestniczącym w spektaklu ( uczniom klas 0 – 6), aby zaczęli od nauczenia się akceptacji wspólnie opracowanych  REGULAMINÓW ZACHOWAŃ - podczas zajęć lekcyjnych, kółek zainteresowań, przerw; wyjść, wyjazdów pozaszkolnych -TO GWARANCJA BEZPIECZNEJ SZKOŁY.

Nie zabrakło, oczywiście, elementów muzycznych – usłyszeliśmy piękne wykonanie (wg własnej aranżacji) piosenki „ Do naszej szkoły nie chodzą anioły, ale…” z akompaniamentem gitarowym – w wykonaniu solistki – szóstoklasistki. Na finał cała teatralna grupa zaprosiła wszystkich do wspólnego, radosnego śpiewania – zabrzmiały słowa: „ Szkoła, nasza bezpieczna szkoła, już z daleka nas woła, gdyż życzliwych ludzi spotykamy tu…”

Jolanta Wojtyła – Staszek (opracowanie, wraz z uczniami, scenariusza  przedstawienia, prowadzenie zajęć teatralnych);

Katarzyna Hesek  (scenografia, oprawa plastyczna), Adam Poźniak  (oprawa muzyczna, dźwiękowa )