• LISTOPAD

W środę 27 listopada  w Bestwinie odbył  się I Memoriał im. Anny  Krystyan, na którym uczniowie  naszej gminy rywalizowali w turnieju gier i zabaw ruchowych. Nasza szkoła uplasowała się na III miejscu, natomiast najlepiej wypadli  wychowankowie pani Elżbiety Stec i Anny Kłody, którzy w kategorii klas III zajęli I miejsce.

Andrzejki 2013 - ale się działo, była zabawa...

28 listopada odbyły się andrzejki szkolne.W godzinach dopołudniowych bawiły się dzieci zklas I-III, a po południu  klasy starsze IV-VI. Super zabawę zapewniła  wspaniała oprawa muzyczna i efekty świetlne w wykonaniu didżeja.

zdjęcia w albumie fotograficznym

"Światełko"

W piątkowe popołudne 8 listopada w czechowickim Domu Kultury uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w warsztatach problematycznych do przedstawienia, prowadzonych przez pedagog Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz w spektaklu pt. "Światełko".
                  „Światełko” to delikatna, krucha opowieść, baśń, która pozwala na poważną rozmowę z dziećmi o trudnych sprawach. To opowieść o światełku, które świeci w każdym z nas.
          O światełku oświetlającym nasze drogi. O światełku, które świeci, kiedy nas już nie ma.
          O światełku, które jest naszą wielką nadzieją.
          I nieważne, w jaki sposób każdy z nas będzie to światło nazywać.

ES,AK

********************************************************************************************************************************************

Akademia z okazji Święta Niepodległości

12.11.2013 roku klasa 5 wraz z wychowawczynią Barbarą Wisłą przygotowała uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły apel rozpoczęli od zaśpiewania hymnu. Następnie pani dyrektor Krystyna Bryksa przywitała przybyłych gości: p. Arkadiusza Maja, księdza proboszcza Janusza Tomaszka, p.Łukasza Furczyka, p.Grzegorza Owczarza, p.Helenę Sowę, p.Jolantę Kopeć. Uczniowie klasy piątej przypomnieli jakie były drogi Polaków prowadzące do  odzyskania niepodległości w 1918 roku.Scenariusz akademii został wsparty prezentacją multimedialną, co pozwoliło w bardziej przystępny i obrazowy sposób przedstawić historię Polski.

zdjęcia w albumie fotograficznym