• Lekcja terenowa

• W ramach lekcji geografii uczniowie klasy 7a brali udział w lekcji dotyczącej klimatu  i pogody. Dokonywali pomiarów pogodowych z wykorzystaniem klatki meteorologicznej, która znajduje się w przyszkolnym ogrodzie. Porównywali temperaturę na różnych wysokościach oraz mierzyli temperaturę gruntu. Starali się także wyznaczyć kierunek   i prędkość wiatru.

Zajęcia przygotowała Magdalena Jasińska.

• Regulamin konkursu na najciekawsze przebranie postaci świętego

1. W dniu 30.10.2023 r. w naszej szkole podczas „Balu Świętych” nauczyciele klas  I- III organizują konkurs na przebranie w postać wybranego świętego.
            2. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie najciekawszego stroju postaci świętego, wykonanego według własnego pomysłu oraz jego prezentacja podczas „Balu Świętych”.
            3. Celem konkursu jest podkreślenie podniosłego wymiaru Uroczystości Wszystkich Świętych, przybliżenie uczniom postaci osób świętych, radosne uwielbienie Boga śpiewem i tańcem, a także rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka, pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych, pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu stroju oraz integracja środowiska lokalnego.
            4. Uczestnikami konkursu są uczniowie z  klas I -III.
            5. Wykonanie przebrania według własnego pomysłu z użyciem dowolnych materiałów (papier, karton, tektura, bibuła, słoma, włóczka, tkanina, skóra, materiał skóropodobny, drewno, płyta pilśniowa, wiklina, folia itp.)
            6. Do dnia 20.10.2023 r. uczniowie zgłaszają swojemu wychowawcy chęć udziału
              w konkursie oraz podają informację dotyczącą wyboru postaci świętego.
            7. Do 27.10.2023 r. należy dostarczyć gotowy strój do szkoły.
            8. Po prezentacji wszystkich uczestników konkursu, komisja konkursowa dokonuje oceny poprzez oddanie głosu na przebranie, które jej zdaniem zasługuje na nagrodę.
            9. Komisję konkursową organizator wyłoni w czasie Balu Świętych.
            10. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu imprezy Balu Świętych, a nagrody  zostaną wręczone podczas Wspólnego Kolędowania w dniu 21.12.2023 r. Prosimy rodziców o ponowne przebranie dzieci w tym dniu i ich udział we Wspólnym Kolędowaniu.
            11. Przebrania będą oceniane według następujących kryteriów:  pomysłowość, estetyka wykonania stroju oraz wkład pracy.
            12. Komisja Konkursowa oceniając uczestników konkursu, przyznawać będzie miejsca zgodnie z powyższymi kryteriami oceny.
            13. Opiekun prawny uczestnika konkursu wyraża zgodę na umieszczenie wizerunku oraz danych osobowych uczestnika w materiałach publikowanych przez organizatora i na stronie internetowej Szkoły.
        • Dzień Chłopaka w przedszkolu

• Dnia 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym roku ten dzień wypadał w sobotę, dlatego w przedszkolu przygotowaliśmy go dzień wcześniej, w piątek 29 września. Wyjątkowo w tym dniu, we wszystkich działaniach, chłopcy mieli pierwszeństwo. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów laurki. Były również wspólne zabawy, zdjęcia oraz słodki poczęstunek. Męska część przedszkolaków otrzymała pamiątkowe medale oraz upominki. Wszystkie dziewczynki niecierpliwie czekają na swoje święto - Dzień Dziewczynek, które będzie już  niedługo.
        • Witamy jesień w przedszkolu

Dnia 25 września w Przedszkolu Publicznym w Kaniowie we wszystkich grupach wychowankowie przywitali nową porę roku – jesień.
            Dzieci za namową wychowawców wybrały na ten dzień ubrania w kolorach jesieni – brązach, żółciach i odmianach pomarańczowego. Na zajęciach zapoznały się ze specyfiką tej pory roku: zmianach zachodzących w przyrodzie, dominujących barwach, darach pól i sadów.
            Przedszkolaki miały również możliwość przymierzenia sukni Pani Jesień i zapozowania do zdjęcia. Podczas jesiennego spaceru mogły na własne oczy zobaczyć oznaki zmian w parku, na łące, czy w przydomowych ogródkach. Dopełnieniem tego dnia były prace plastyczne wykonane przez dzieci. Oficjalnie jesień została powitana :)
        • Już są! Książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Szanowni Uczniowie!

Biblioteka szkolna pragnie zaprosić do wypożyczania pierwszych  książek zakupionych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. W zbiorach znajduje się 308  nowych, ciekawych propozycji.

Przyjdź, zobacz, wypożycz i przeczytaj!