• Styczeń

W tym roku szkolnym akcja ,,Góra  Grosza" była zorganizowana w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski na przełomie grudnia 2017r. i stycznia 2018r. Celem na który zbierane są corocznie te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły nie zawiedli i w tym roku -  w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za udział w akcji ,,Góra grosza"

**********************************************************************************************************************

Znalezione obrazy dla zapytania podsumowanie semestru 2017/2018

"Szkoła to miejsce wspaniałe"...w dniu 26 stycznia siódmoklasistom przypadło w udziale podsumowanie pracy  i osiągnięć  w pierwszym semestrze. Robiąc szkolny bilans zdolności, umiejętności oraz sumienności przygotowali i przedstawili program artystyczny, a także prezentacje multimedialne. Wspomniane prezentacje mogli również obejrzeć Rodzice w trakcie spotkania podsumowującego semestr. Kolejnym punktem apelu był występ świetliczaków, którzy zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny. Kończąc apel przypomniano wszystkim obecnym o zachowaniu zasad bezpiecznego wypoczynku.

zdjęcia w albumie fotograficznym

Dnia 25.01.2018r. odbyła sie zabawa karnawałowa. Zwyczajem lat poprzednich w godzinach dopołudniowych bawiły się  młodsze klasy a po południu klasy starsze. O wystrój  na sali i muzykę zadbał Samorząd Uczniowski. Zabawa była wyśmienita.

Znalezione obrazy dla zapytania wośp 2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Uczniowie naszej szkoły, Samorząd Uczniowski i nauczyciele wolontariusze wzięli udział w
          zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP. Finał odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem
          było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

12 stycznia 2018r. w ramach projektu ,,Umiem więcej i mogę więcej" uczniowie z klas siódmych i piątych  naszej szkoły wzięli udział w  VII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Biologów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W tym roku hasłem przewodnim tego wydarzenia była woda- „Woda to życie”.

Noc Biologów była  niepowtarzalną okazją dla uczniów do zapoznania się z pracownikami Wydziału, laboratoriami i ich wyposażeniem, a także z tematyką i wynikami prowadzonych na Wydziale badań. Nasi uczniowie wzięli udział w wkładzie inauguracyjnym ,,Czy życie w wodach jest w fazie wymierania?" który prowadził: prof. dr hab. Piotr Skubała (Katedra Ekologii). Następnie część uczniów wzięła udział w ćwiczeniach laboratoryjnych ,,Osmoza od kuchni", gdzie zapoznali się ze zjawiskiem osmozy i dyfuzji. Pozostałe osoby uczestniczyły w warsztatach z użyciem sonaru, podczas których  mogły  określić gdzie i na jakiej głębokości zostały zlokalizowane sztuczne rybki w zbiorniku wodnym. Na zakończenie  zajęć można było spróbować sił w grze terenowej,, Ucieczka z podwodnego labiryntu". Na tą jedną noc budynek zamienił się w ciąg korytarzy i komór zalewanych przez wodę. Zadaniem uczestników gry było odnalezienie wskazówek (z użyciem smartfona), ukrytych w budynku – tak by móc wydostać się z niego i nie być zalanym przez wodę. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały: p. Barbara Wisła, p. Aneta Godula i p. Katarzyna Hesek.

Zawody sportowe

Dnia 16.01.2018 w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Minisiatkówce dziewcząt oraz chłopców z klas IV-VI, w których obie nasze drużyny pewnie, bez straty seta wygrały wszystkie mecze i zakwalifikowały się do półfinałów powiatowych, które odbędą się także w Kaniowie dnia 9.03.2018.

Składy zespołów:  dziewczęta - Marta Błaszcz, Zuzanna Cupriak, Katarzyna Jonkisz, Wiktoria Fajfer, Wiktoria Nawalany, Kinga Duda, Anna Beniowska, Maja Buczek oraz Martyna Wojciechowska, chłopcy - Szymon Janeczko, Jakub Witoszek, Patryk Wójtowicz, Jakub Janusz, Adam Szura, Maciej Świergoń, Miłosz Szafarczyk, Kamil Bloch, Rafał Janeczko oraz Patryk Góra.

19.01.2018r. także w ZSP w Kaniowie odbyły się Gminne Zawody w Siatkówce młodzieży ( klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum). Mimo bardzo dobrej gry i ambitnej postawy nie udało się naszym drużynom pokonać znacznie starszych przeciwników i awansować do dalszego etapu rozgrywek.

Drużyny wystąpiły w składach: dziewczęta - Hanna Sojka, Justyna Sowa, Klara Gęszka, Natalia Czembor, Weronika Czopek, Estera Janeczko, Anna Adamaszek oraz Olivia Kozubal , chłopcy - Kacper Betka , Rafał Beniowski, Kacper Sieracki, Bartłomiej Muras, Michał Grygierzec oraz Nikodem Mika.

*****************************************************

Wycieczka przedmiotowa klas VII do firmy Danone

Znalezione obrazy dla zapytania - bieruń stary- firma danone   W dniu 8 stycznia uczniowie klas VII wybrali się na wycieczkę przedmiotową do firmy Danone w Bieruniu Starym. Podczas zwiedzania zakładu mieli możliwość zapoznania się z procesem powstawania smacznych i zdrowych produktów mlecznych, które codziennie goszczą na naszych stołach. Ponadto dzięki wyjazdowi siódmoklasiści mieli okazję poznać kolejne zawody, co zapewne pomoże w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru przyszłej kariery zawodowej.