• Listopad

        •  

           

          Znalezione obrazy dla zapytania pluszowy miś

           ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                     Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka  symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

                    28.11.2017 r. w naszej szkole odbył się wspaniały dzień – Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone... A każdy był piękny, cudny i wyjątkowy. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.                                                                                                                                      

                                                                                     zdjęcia w albumie fotograficznym

          ******************************************************************************

           

            - ale się działo, była zabawa...

                    29 listopada odbyły się andrzejki szkolne. W godzinach dopołudniowych bawiły się dzieci z klas I-III, a po południu  klasy starsze IV-VII. Wspaniałą  zabawę zapewniła  oprawa muzyczna i efekty świetlne w wykonaniu  uczniów z klasy VII. Zabawa była pod patronatem Samorządu Uczniowskiego.

          zdjęcia w albumie fotograficznym

           

          ******************************************************************************

                     Wyniki zbiórki żołędzi w Szkole Podstawowej

                   w Kaniowie - rok szkolny 2017/2018

           

          I miejsce- Klaudia Mikołajczyk kl. 4a – 138 kg

          II miejsce- Jakub Birek kl. 3c – 133 kg

          III miejsce- Angelika Sowa kl. 5a – 85 kg

           

          IV miejsce - Kacper Olejak kl. 5a – 71 kg

          V miejsce -  Małgorzata Stolarska kl.3a – 60 kg

          VI miejsce - Michał Drężek kl.4b – 56 kg

          VII miejsce - Jakub Bębniarz kl.3a – 37 kg

          VIII miejsce - Bartosz Kleczek  kl.2 – 28 kg 

          IX miejsce - Jakub Pustelnik  kl. 3a – 22 kg   

           

          Cała szkoła zebrała: 751 kg

          Konkurs zostanie rozstrzygnięty w kole łowieckim w Bestwinie. Biorą w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół w naszej gminie.

           

          *******************************************************************************

           

           

                  21 listopada w ponad 180 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, którego celem jest wzbudzenie w ludziach pozytywnych emocji i uwrażliwienie na wzajemną życzliwość.

           

               We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

                Samorząd Uczniowski po raz pierwszy w tym roku  zorganizował  ,,Dzień życzliwości" w naszej szkole. Uczniowie klas 4-7 mogli wybrać najbardziej życzliwą koleżankę i najbardziej życzliwego kolegę. Cieszymy się, że aktywnie braliście udział w głosowaniu. Życzliwymi osobami , na które oddano największą liczbę głosów są: Nadia Kłoda (4a), Marta Adamaszek(4b), Michał Góra(5a), Patryk Góra i Michał Kohut(5b),Zuzanna Cupriak, Oliwia Świgoń i Kajetan Więzik(6), Justyna Sowa(7a) , Katarzyna Jonkisz(7b).


          zdjęcia w albumie fotograficznym


           


          ********************************************************************************************************************************

          Dnia 21 listopada br. będzie obchodzony
          w naszej szkole

          ,,Dzień życzliwości ''

          Symbolem tego niezwykłego dnia  jest słonecznik.

          Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do czynnego włączenia się w akcję poprzez  ubranie się w tym dniu na żółto, bądź posiadanie akcentu w żółtym kolorze. Uczniowie klas 4-7 będą mogli zagłosować na najbardziej życzliwą koleżankę i życzliwego kolegę.

          *****************************************************************************************************************************

           

          Święto Niepodległości w Gminie Bestwina

          Wzorem lat ubiegłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w składzie: Roksana Janeczko, Michał Góra i Rafał Janeczko wraz z opiekunką SU p. Barbarą Wisłą oraz p.dyrektor Krystyną Bryksą wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Gminie Bestwina. Uroczystości zaczęły się mszą  świętą w kościele w Bestwinie. Następnie pochód przemaszerował pod Urząd Gminy w Bestwinie, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem "Tym, co życie oddali Polsce".

          zdjęcia w albumie fotograficznym

          ******************************************************************************************************************************

          Wolności nadszedł czas …

           

                 9.11.2017 r. spotykaliśmy się z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - uroczystości poświęconej Ojczyźnie i wolności.

                 Dzięki akademii  przygotowanej przez uczestników kółka humanistycznego oraz chórzystów naszej szkoły zarówno starsi i młodsi uczniowie mogli sobie przypomnieć, utrwalić, uświadomić utrwalić dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu - dzień radosny, w którym, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Wiersze i pieśni patriotyczne złożyły się na wyjątkowy klimat - dzięki temu można było prześledzić łańcuch wielu pokoleń Polaków oraz walkę o upragnioną wolność naszej Ojczyzny.

              Występujący przypomnieli, że przez 123 lata zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, ale dzięki patriotycznym sercom naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane.

               Polacy nie mieli wolnego kraju, ale mieli POLSKĄ TRADYCJĘ i POLSKĄ KULTURĘ. To wszystko było dla nich skarbem narodowym. Wytrzymali lata niewoli. To dzięki nim Polska wykreślona z mapy Europy istniała.

              Społeczeństwo polskie przeciwstawiało się skutecznie wynarodowieniu, zakazowi używania języka polskiego. Domy i rodziny były szczególnymi stróżami polskości. Dbano, by dzieci mówiły po polsku, by znały polskie obyczaje i obrzędy. Wychowywano je w duchu patriotyzmu i szacunku dla bohaterów narodowych.

               Uroczystość tę zakończono słowami skierowanymi do Naszego Patrona - który rozumiał, czym jest miłość do ojczyzny i doświadczył wielkiej za nią tęsknoty:

           Patrz, Kościuszko, na nas z nieba

          I posłuchaj jak w tej szkole,

          Brzmi ojczyste polskie słowo,

          Dźwięczy twoja polska mowa

           

          Występujący uczniowie –  członkowie kółka humanistycznego oraz chórzyści;

          Urszula Szkucik - Jagiełka (oprawa muzyczna );

          Jadwiga Gajer ( oprawa plastyczna);

          Zbigniew Staszek ( konsultacja historyczna);

          Jolanta Wojtyła – Staszek (wybór i opracowanie, wraz z uczniami, scenariusza  akademii -  prowadzenie zajęć teatralnych).

           

          Zapraszamy do albumu fotograficznego.

           

          JWS

          *************************************************************************************************************************************************

           

              Grupa uczniów z naszej szkoły  wzięła udział w Konkursie „ List do Taty” ,  który głosiła Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Świętego Cyryla i Metodego.

             Celem konkursu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie i propagowanie przykładów dobrego ojcostwa. Konkurs adresowany był dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych (termin nadsyłania prac w czerwcu 2017r.). Temat pracy konkursowej brzmiał: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata.

             „Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe!” – takimi słowami podsumowano twórczość uczestników konkursu z całej Polski.

              Wszyscy nasi uczestnicy: Wiktoria Nawalany, Oliwia Świgoń, Marta Błaszcz, Kinga Duda, Anna Beniowska, Martyna Wojciechowska, Angelika Sowa, Michał Góra, Kacper Czulak otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie.

          Gratulujemy!

          JWS

           

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Kaniowie
      • (32)215-73-23 fax: (32)215-73-23
      • Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Kaniowie, ul.Batalionów Chłopskich 15 43 - 512 Kaniów Kaniów Poland
    • Logowanie