Dnia 21 listopada 2024 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie klas siódmych przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas trzecich. Tego dnia za sprawą siódmoklasistów, którzy podczas lekcji odwiedzili młodszych kolegów, uczniowie obu klas trzecich zostali zabrani w podróż do Królestwa Życzliwości.
Najpierw starsze koleżanki przeczytały trzecioklasistom historię o „Królestwie Życzliwości”, czyli krótką bajkę o tym, jak być powinno, napisaną przez pierwszoklasistów ze szkoły Ekola. Następnie starsi z młodszymi, pod czujnym okiem wychowawców, omówili tę jakże oryginalną historyjkę, zwracając uwagę na to, jak zwykły uśmiech, małe, życzliwe gesty czynią nasz świat lepszym, przyjemniejszym, radosnym.
W podsumowaniu trzecioklasiści sporządzili ilustracje do poznanej bajki oraz wraz ze starszymi koleżankami wykonali „drzewo życzliwości”, pełne „liści” w kształcie ludzkiej dłoni z dobrym słowem dla każdego.
Tego dnia uczniowie klas trzecich i siódmych wyciągnęli do siebie ręce, by udowodnić, że dzieląca ich różnica wieku nie ma znaczenia, bo życzliwość, otwartość na drugiego człowiek, gotowość do okazania dobra zbliża ludzi, niweluje wszelkie przeszkody i ograniczenia.
W rewanżu trzecioklasiści wykonali dla starszych kolegów i koleżanek plakat poświęcony życzliwości i oczywiście okazywaniu jej sobie.
Po raz kolejny starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły podjęli wspólne działania, by pokazać, że są sobie wzajemnie potrzebni oraz że chcą i potrafią ze sobą współdziałać.
Celebrując ten dzień, chcieliśmy pokazać, jak w relacjach międzyludzkich ważna jest życzliwość. Małe, życzliwe gesty nic nie kosztują, a potrafią zdziałać cuda.
Pamiętajmy, że życzliwość to uśmiech, dobre słowo, drobny gest, zwykła uprzejmość, które mają wielką moc, bowiem nas uskrzydlają, otwierają na świat i pobudzają do działania.
Z nadzieją, że owa moc i chęć do czynienia dobra pozostanie z nami nie tylko od święta, życzymy wszystkim niezmierzonych pokładów życzliwości, która sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji.
Wychowawcy klas siódmych i trzecich