• STYCZEŃ

• SPORT  SZKOLNY

W piątek, 22 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie odbyły się gminne zawody szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w piłce ręcznej. Zarówno nasze dziewczęta , jak i chłopcy okazali się najlepsi w turnieju, dzięki czemu awansowali do półfinałów powiatowych. Drużyny wystąpiły w składzie: dziewczęta - Hanna Sojka, Małgorzata Kopel, Justyna Sowa, Natalia Czembor, Karolina Jopek, Natalia Lubińska, Sonia Wyrobek, Barbara Lebryk, chłopcy - Konrad Piesiur, Rafał Beniowski, Mateusz Tarniowy, Patryk Borak, Kacper Betka, Szymon Janeczko, Patryk Wójtowicz,Tomasz Ślosarczyk, Nikodem Mika, Adam Szura.

Dziewczęta:                                                                   Chłopcy:

1.SP Kaniów                                                 1.SP Kaniów

2.SP Bestwinka                                              2.SP Bestwina

3.SP Bestwina                                               3.SP Bestwinka

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

14 stycznia  - zawitał do nas cyrk "Szok". Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż boa, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska. Uczniowie byli nie tylko widzami, ale też próbowali swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.

zdjęcia w albumie fotograficznym

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

DLA WOŚP

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy w Bestwinie zarejestrował się

3 lata temu.

Zorganizował go Klub Honorowych Dawców Krwi przy współudziale Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kaniowie.

10 stycznia br. sztab uczestniczył w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem: „Mierzymy wysoko”. Pieniądze zbierane są na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz geriatrycznych.

Mieszkańcy naszej gminy znów okazali swoją hojność i do kwestarskich puszek wrzucili

12 057,29 zł, 3,70 euro i 1 koronę szwedzką.

Zarejestrowanych zostało 20 wolontariuszy z puszkami, a oprócz nich w pracach uczestniczyły jeszcze, oprócz Szefa Sztabu, 3 osoby, które przeliczały zebrane pieniądze.

Źródło: www.gminabestwina.info

****************************************************************************************************************************************************