• GRUDZIEŃ

Niechaj zbliżające się święta

Bożego Narodzenia

przyniosą radość z tego co jest,

nadzieję na to, co przed nami,

uśmiech i pogodę ducha

na każdy dzień nadchodzącego, Nowego Roku.

Tego życzy Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Kaniowie

*************************************************************************************************************************************************************************

Zawody sportowe

15.12.2015  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kaniowie odbyły się zawody gminne w minikoszykówce.   Nasza  drużyna  chłopców  zdobyła  drugie  miejsce,  natomiast  dziewczęta  po efektownym   zwycięstwie  w  meczu  finałowym  z Bestwiną 22:0 uplasowały się na pierwszym miejscu w turnieju,  dzięki  czemu   będą  reprezentować  naszą   gminę  w półfinałach powiatowych,  które odbędą  się  w styczniu w Czechowicach-Dziedzicach.

Wycieczka do Zakładu   Gospodarowania Odpadami w Bielsku-Białej

9.12. br.  uczniowie klasy  5a i 5b  uczestniczyli  w wycieczce do Zakładu Gospodarowania Odpadami  w Bielsku-Białej. Wycieczkę zorganizowała Barbara Wisła. Opiekunami podczas wycieczki były panie: Jadwiga Gajer, Alicja Skrudlik i Katarzyna Hesek.  Ścieżka powstała z inicjatywy zarządu i pracowników ZGO, dostrzegających potrzebę edukacji na temat właściwego postępowania z odpadami komunalnymi.

Dzięki niej nasi  uczniowie mogli się zapoznać z działalnością Zakładu. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie dowiedzieli się wiele na temat zasad postępowania z domowymi odpadami, poznali korzyści wynikające z ich ponownego użycia oraz  zasady właściwej segregacji i recyklingu. Ciekawe również okazały się zajęcia praktyczne, gdzie poprzez zabawę można było sprawdzić umiejętność prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.

zdjęcia w albumie fotograficznym

Mikołajki

W piątek, 4 grudnia, naszą szkołę oraz przedszkole odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoją świtą. Jak co roku gość z Laponii odwiedzał wszystkich przedszkolaków, uczniów, dyrekcję oraz nauczycieli. Tym, którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Warsztaty świąteczne

W grudniu uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach świątecznych prowadzonych przez pracownie EtnoJura.

Na warsztatach dzieci wykonały eko- ozdoby choinkowe oraz dekoracje świąteczne z drewna i wikliny.

KONKURS ,,PIERWSZY MAIL. BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE"

Drużyna uczniów z klasy czwartej w składzie: Julia Blama, Daria Hankus, Anna Jonkisz, Katarzyna Jonkisz, Marta Błaszcz, Zuzanna Cupriak, Wiktoria Fajfer, Kamil Bloch, Chrystian Soroczyński-Gajer, Jakub Kleczek została zgłoszona do udziału w ogólnopolskim konkursie „Pierwszy Mail. Bezpieczeństwo w Internecie” organizowanym przez Zespół WP Poczty. Opiekunem drużyny jest Barbara Wisła.

Celem konkursu jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z poczty e-mail, wzmacniania bezpieczeństwa dzieci w Internecie, ochrony danych osobowych oraz wspierania polskich rozwiązań technologicznych i publicznych szkół podstawowych. Konkurs uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Regulamin konkursu oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie www.pierwszymail.wp.pl

Projekt edukacyjny Grupy WP kładzie nacisk na rozwijanie praktycznych umiejętności, jak zakładanie skrzynki e-mail oraz kwestie zachowania bezpieczeństwa w Internecie. Pierwszy etap polega na przeprowadzeniu lekcji dotyczącej odpowiedzialnego korzystania z poczty elektronicznej (według scenariusza przygotowanego przez Grupę WP i zaaprobowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej). Natomiast drugi to rozwiązanie zadania konkursowego, które ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na zagadnienia ochrony danych osobowych w sieci.

zdjęcia w albumie fotograficznym