• PAŹDZIERNIK

•          Dzień pełen wrażeń- czyli wycieczka do westernowego miasteczka-

TWINPIGS

14 października -  w dniu wolnym od zajęć dydaktycznych dla chętnych uczniów z klas 3-6 została zorganizowana wycieczka do miasteczka westernowego TWINPIGS w Żorach. Można było przenieść się w czasie i poczuć klimat panujący na Dzikim Zachodzie. Liczne atrakcje np. Koło Młyńskie z ładnymi gondolami, pokazy kowbojskie, Tajemnicze Podziemie, strzelnica i kino 5D  sprawiły, że dzień minął bardzo szybko.

Wycieczkę zorganizowały panie: Barbara Wisła i Dorota Beniowska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Katarzyna Hesek i Jadwiga Gajer.

Organizatorzy wycieczki i dzieci w niej uczestniczące składają podziękowanie Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom ,,Z Sercem na Dłoni”w Kaniowie za  sfinansowanie autokaru.

zdjęcia w albumie fotograficznym

***************************************************************************************************************************************************

Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na ucznia

ŚLUBOWANIE

14.10.2015r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Od tej chwili weszli oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły. Był to bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów i ich rodziców. Na uroczystości obecna była pani dyrektor mgr Krystyna Bryksa.

Przedstawiciele Młodszego Samorządu Szkolnego pod opieką pani Beaty Kozioł i pani  Anny Pach przywitali pierwszoklasistów.Następnie klasy 1a, 1b i 1c pod opieką wychowawczyń pani  Bożeny Mleczko, pani Katarzyny Dyby i pani Anety Goduli  pokazały, czego zdążyły się już nauczyć. Potem złożyły uroczyste przyrzeczenie i każdy pierwszoklasista został pasowany na ucznia.

RAJD BRĄZOWEGO LIŚCIA

Dnia 3 października - uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowym Rajdzie „Brązowego Liścia” Wilkowice. Organizatorami rajdu było Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej i Oddział PTTK „PODBESKIDZIE” w Bielsku-Białej.W rajdzie wzięły udział drużyny zgłoszone przez szkoły leżące na terenie powiatu bielskiego. Celem rajdu jest popularyzacja turystyki pieszej oraz integracja dzieci i młodzieży z gmin Powiatu Bielskiego. Terenem rajdu są szlaki turystyczne Beskidu Małego.
          28 uczniów naszej szkoły, którym towarzyszyły panie Dorota Beniowska, Mariola Płachno i Aneta Godula oraz kilkoro rodziców, przemierzyło szlak Wilkowice – Rogacz – Magurka – Wilkowice.Na mecie czekały na uczestników znaczki rajdu, ciepły posiłek, dzieci brały udział w konkurencjach sportowych.