• LISTOPAD

MÓJ PRZYJACIEL – PLUSZOWY MIŚ”

25 listopada uczniowie klas młodszych wzięli udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Zaproszony gość, pani Marzena Kozak, przedstawiła historię pluszowej maskotki, zaprezentowała książki, których bohaterami są misie oraz przeprowadziła zabawy i konkursy. Dzieci odśpiewały przyniesionym przez siebie maskotkom urodzinowe ,,Sto lat’. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy.

Konkurs plastyczny i obchody Dnia Pluszowego Misia przygotowały opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego: Beata Kozioł i Anna Pach.

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

Dnia 24.11. 2015 w Bestwinie odbył się III Memoriał im. Anny Krystyan. W turnieju gier i zabaw ruchowych uczestniczyli uczniowie klas III- V ze wszystkich szkół naszej gminy. Nasi uczniowie w kategorii klas III zajęli drugie miejsce, natomiast w kategorii klas IV oraz V okazali się najlepsi , dzięki czemu w generalnej klasyfikacji turnieju uplasowali się na pierwszym miejscu.

I.   SP Kaniów

II.  SP Bestwinka

III. SP Bestwina

IV. SP Janowice

Dnia 18 listopada 2015 w Ligocie odbył się finał powiatowy w tenisie stołowym, w którym uczestniczyło 15 najlepszych szkół z naszego regionu. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki , które uplasowały się na VI miejscu. Drużyna wystąpiła w składzie: Małgorzata Kopel, Hanna Sojka oraz Klara Gęszka.

WARSZTATY  TEATRALNE

20 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne. Brały  w nich udział klasy czwarte, piąte i szóste, a prowadzącym był pan Jerzy Dziedzic - znany aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Uczestnicy spotkania mieli okazję, by poznać, uświadomić sobie na czym polega w teatrze współpraca między reżyserem i aktorami. Mogli zaobserwować, jak również doświadczyć w trakcie zajęć, na czym polega kreacja danej postaci i konieczność harmonii we wspólnym przygotowaniu spektaklu.

Uczniowie razem z prowadzącym przygotowali miniprzedstawienie, oparte na poetyckim tekście Agnieszki Osieckiej „Dziobak”, obrazujące problemy w codziennej uczniowskiej komunikacji, z wyraźnym przesłaniem promującym tolerancję.

Wszyscy bardzo mocno wczuli się w swoje role. Ćwiczyli chętnie zarówno elementy ruchu scenicznego, sztukę właściwego wypowiadania, akcentowania każdego słowa jak również konieczną mimikę.

Nie zabrakło na koniec zasłużonych oklasków.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznymsmiley

JWS

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Wyniki zbiórki żołędzi w Szkole Podstawowej

w Kaniowie - rok szkolny 2015/2016

I miejsce- Maksymilian Siembida kl. 2a – 90 kg

II miejsce- Małgorzata Kopel kl. 5b – 65 kg

III miejsce- Martyna Wojciechowska kl. 3a – 64 kg

IV miejsce -  Kacper Olejak kl.3a – 58kg

V miejsce – Emilia Wieczorek kl.1c – 50kg

VI miejsce -  Martyna Kugel kl.1a – 38kg

- Aleksiejuk Igor kl. 2b – 38 kg

VII miejsce – Karol Raszka kl.4 – 36kg

VIII miejsce-  Maksymilian Bastek kl. 2a – 35kg

- Sonia Wyrobek kl.6 – 35kg

Cała szkoła zebrała: 1060,9 kg

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w kole łowieckim w Bestwinie.

Biorą w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy.

OZnalezione obrazy dla zapytania 11 listopadapowiedz nam, moja Ojczyzno
          jak matka dzieciom ciekawym,
          o latach znaczonych blizną
          na wiekach chwały i sławy.
          O wojnach Mieszka nam powiedz,
          o słupach nad Odrą stawianych.
          Niech niesie Twoją opowieść
          wiatr halny i morskie szkwały.

10.11.2015 roku uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.

Klasa VI miała zaszczyt przygotowania uroczystości dla społeczności szkolnej. Podczas apelu występujący uczniowie  przedstawili najważniejsze daty z historii Polski, przypomnieli czasy zaborów, walkę o upragnioną wolność naszej Ojczyzny.

zdjęcia w albumie fotograficznym

W dniu 11 listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości w Bestwinie.

zdjęcia w albumie fotograficznym