• Wydanie specjalne gazetki szkolnej "Coś na Przerwę"

W czerwcu zespół młodych dziennikarzy z naszej szkoły przygotował numer specjalny gazetki "Coś na Przerwę" poświęcony pszczołom. Gazetka była prezentowana w trakcie Dnia Patrona, a teraz zapraszamy do zapoznania się z nią pod poniższym linkiem.

Przyjemnego czytania!

• Projekt Kapsuły Czasu - prezentacja w Warszawie

• 13 czerwca uczniowie realizujący projekt wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Podczas targów edukacyjnych w ramach programu Edukacja Inspiracja delegacja uczniów zaprezentowała wyniki naszych działań. Pokazano przygotowane przez zespoły uczniowskie kapsuły czasu i grę planszową.

Wyjazd połączony był ze zwiedzaniem stolicy oraz udziałem w kosmicznej wystawie Cosmos Discovery, która nawiązuje do realizowanego projektu.

Wyjazd zorganizowały: Alicja Skrudlik, Iwona Ciepiela i Magdalena Jasińska, a po Warszawie oprowadzał nas pan Jacek Cwetler.

• W ramach innowacji polonistycznej „Czytam, więc jestem”, pani Marta Iwańska-Siwek w każdy piątek organizowała ciekawe czytelniczo-kulinarne spotkania.

Uczniowie klasy 4a i 4b licznie przybywali z poduszką i kocykiem, ale wcale nie zamierzali spać! Układali się wygodnie, do kubeczków dostawali herbatkę z sokiem malinowym i pyszne ciasto, babeczkę, a nawet domowe rurki z kremem. Tak zaopatrzeni zamykali oczy i przenosili się w literacki świat czytanych im na głos książek. Za każdym razem poznawali inne literackie światy i bohaterów, aby zasmakować w odmiennych gatunkach, sposobach prowadzenia narracji, fabuły. Wielokrotnie po takim spotkaniu biegli do biblioteki, aby wypożyczyć czytaną im książkę i już w zaciszu domowym zgłębiać jej dalszy ciąg.

• Wyniki konkursu „Zgadnij, jakim bohaterem literackim jestem?”

• Niedawno w naszej szkole zaroiło się od ciekawych postaci! Na korytarzach można było spotkać różnych bohaterów literackich – Czerwonego Kapturka, Harrego Pottera, Pana Kleksa, a nawet Batmana.

Wszystko to z powodu konkursu na przebranie za postać książkową, przeprowadzonego w ramach innowacji polonistycznej „Czytam, więc jestem”. Przebierańcy prezentowali się przed zebraną widownią, która miała za zadanie odgadnąć, kim są i z jakiej książki pochodzą. Najciekawsze i wymagające sporego nakładu pracy stroje zostały nagrodzone.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Łucja Szwed (postać Doktora Noel z książki „Zagrożeniologia”)

II miejsce – Olimpia Mika (postać Hermiony z książki „Harry Potter”)

III miejsce  - Anna Wojewódka (postać Pana Kleksa z książki „Akademia Pana Kleksa”)

Wyróżnienia otrzymali – Radosław Zeman (Harry Potter) oraz Julia Latacz (Pippi Langstrump)

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu!

• Komunikat

• Zebrania dotyczące organizacji przyszłego roku szkolnego 2022/2023 odbędą się w dniu 23 czerwca 2022r. w hali sportowej dla:

-    Rodziców uczniów klas I o godz. 16.30,
            -    Rodziców dzieci przedszkolnych o godz. 17.00.