• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca 2022r. w hali naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. O godzinie 9:00 uczniowie klasy 2a i 2b przedstawili krótki program artystyczny, przygotowany wspólnie z wychowawcami. Wręczono również nagrody dla najlepszych uczniów klas 1-3.

O godzinie 10:00 w hali spotkali się uczniowie klas starszych. Ten moment zakończenia roku szkolnego uświetnił występ chóru szkolnego. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.

• Pożegnanie klas 8

• 22 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych. Na początku Pani Dyrektor Agata Szypuła, omówiła wyniki klasyfikacji, przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz odnieśli sukcesy w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowała również wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Dalszą część uroczystości uświetnił program artystyczny ósmoklasistów, przygotowany przez wychowawców klas 8 i nauczycieli naszej placówki. Nie obyło się bez wzruszeń i podziękowań oraz… głośnego śmiechu, który spowodował przygotowany przez uczniów kabaret, nawiązujący do życia szkolnego.

Na koniec przyszli absolwenci, po raz pierwszy w historii szkoły zatańczyli poloneza. Absolwentom naszej szkoły życzymy, aby wiedza, którą zdobyli procentowała w przyszłości, a nabyte umiejętności pomagały w codziennym życiu i w podejmowaniu ważnych decyzji.

• Dzień Patrona

• W dniu 15 czerwca 2022 roku cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie obchodziła wyjątkowe święto – Dzień Patrona Szkoły. Tym razem hasłem przewodnim naszej uroczystości były pszczoły i życie w zgodzie z ekologią.

Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się od uroczystego otwarcia nowej sceny, której dokonali pan wójt Artur Beniowski i pan sołtys Kaniowa Marek Pękala. Po nim nastąpił występ Szkolnego Koła Teatralnego w przedstawieniu dotyczącym planety Ziemi. Rodzice, uczniowie i zaproszeni goście mieli także okazję zapoznać się z filmem promującym szkołę, wysłuchać recytacji i występów chóru czy obejrzeć wyjątkowy pokaz mody ekologicznej. Zaprezentowano działania i osiągnięcia szkolnego e-Twinningu oraz pokazy taneczne i sportowe. W trakcie przerw wszyscy goście mogli odwiedzić stanowiska tematyczne i przyozdobić torby i koszulki własnoręcznie wykonanym nadrukiem. Zapoznawali się z wynikami innowacji biologicznej, gazetką szkolną „Coś na Przerwę”, wystawami prac dotyczącymi ekologii oraz uczestniczyli w degustacji smacznych miodów. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursach, dyktandzie, quizach i grach.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za uczestnictwo w tej wyjątkowej imprezie integrującej całą naszą społeczność. Do zobaczenia na kolejnym Dniu Patrona w nowym roku szkolnym.

• Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes z języka angielskiego

• Wiosną w naszej szkole organizowana była przez Ewę Adamaszek, Ewelinę Furczyk i Michała Matrasa Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus z języka angielskiego, której wyniki właśnie otrzymaliśmy. Przeznaczona jest ona m. in. dla uczniów klas starszych szkoły podstawowej i ma zasięg ogólnopolski. Olimpiada Archimedes z języka angielskiego sprawdza wiedzę  w zakresie komunikacji, słownictwa, gramatyki
            i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Stanowi ona zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

Naszą szkołę w tej olimpiadzie reprezentowało 48 uczniów z klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych
            i ósmych. Ich opiekunami byli nauczyciele języka angielskiego: Ewa Adamaszek, Ewelina Furczyk i Michał Matras. 15 uczniów otrzymało tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus z języka angielskiego w sesji wiosennej 2022, w tym 3 uczennice zostały laureatkami I stopnia z wyróżnieniem: Julia Kozieł, Małgorzata Radzio i Łucja Szwed.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy uczniów do udziału w konkursach języka angielskiego organizowanych w naszej szkole.

Nauczyciele języka angielskiego