Szanowni Państwo,
Wyniki rekrutacji można odnaleźć na naszej stronie internetowej pod adresami:
Szanowni Państwo,
Wyniki rekrutacji można odnaleźć na naszej stronie internetowej pod adresami:
Termin płatności: 07.04 – 11.04. 2021 r. - termin nieprzekraczalny (brak płatności w terminie – zgodnie z regulaminem Stołówki Szkolnej – jest równoznaczny z rezygnacją korzystania z posiłku).
Proszę wpłacać na konto: ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w KANIOWIE
Nr rachunku: 58 8453 0002 0000 4718 2000 0080
Tytuł płatności: Za obiady MARZEC 2021 r., IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASA (wpłaty prosimy dokonywać za każde dziecko osobno).
Prosimy wpłacać dokładnie taką kwotę, jaka została Państwu podana, jak również o terminowe wpłaty.
Szanowni Państwo,
Dnia 2 kwietnia 2021 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie nie przyjmuje interesantów. Placówka w tym dniu nie pracuje.
Życzymy Państwu:
„Czas wielkanocny, czas radości,
Niech w sercach wiara,
nadzieja i miłość gości.
Niech to będzie czas uroczy,
życzymy miłej, spokojnej
i radosnej Wielkanocy.”
Wraz z nadchodzącymi świętami oddajemy w Wasze ręce nowy, wiosenny numer gazetki szkolnej „Coś na Przerwę”. Znajdziecie w nim:
• wielkanocny quiz, krzyżówkę i kolorowanki,
• kolejną przygodę Antka Sezama,
• wywiad z panią Katarzyną Siewniak,
• ciekawostki związane ze świętami,
• smakowite przepisy na Wielkanoc.
Życzymy Wam zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy!
Zespół redakcyjny gazetki „Coś na Przerwę”
Sprawozdanie z obchodów ,,Dnia Bezpiecznego Internetu 2021” w Szkole Podstawowej w Kaniowie
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i programowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle (źródło: https://www.saferinternet.pl/). Liczba podjętych inicjatyw w 2021 roku to 4824.
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła przyłączyła się do obchodów DBI.
W związku z tym zostały podjęte następujące działania:
Szkołę do projektu zgłosiły jego koordynatorki – panie Barbara Wisła i Jadwiga Gajer.
Z radością przedstawiamy wyniki konkursu dla klas 4-8 na „Ręcznie robioną kartkę wielkanocną”.Kierując się regulaminem konkursu, jury w składzie: Panie: Agata Wideł, Katarzyna Hesek, i Kinga Korzeń oceniło łącznie 39 prac.
W konkursie wyłoniono troje Laureatów oraz przyznano trzy wyróżnienia.
Lista laureatów:
I miejsce – Magdalena Hamerlak – kl. 5a
II miejsce – Colin Fajferek – kl. 4a
III miejsce – Małgorzata Stolarska – kl. 6a
Wyróżnienia:
1. wyróżnienie – Henryk Okulus – kl. 4a
2. wyróżnienie – Szymon Kubinek – kl. 4b
3. wyróżnienie – Marek Ziobro – kl. 4b
Wszystkim Laureatom i Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
W związku z aktualną sytuacją pandemiczną, wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników odbędzie się w wyznaczonym terminie po przerwie świątecznej.
Organizatorzy konkursu:
Jadwiga Gajer, Katarzyna Hesek
Jesteśmy świadkami zmian klimatycznych a naukowcy wraz z ekologami przekonują nas, że są one niekorzystne dla Ziemi i powinniśmy starać się je powstrzymać. Choć niektórym wydaje się iż jesteśmy wobec tego problemu bezradni my uważamy, że to nieprawda.
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, podczas lekcji z wychowawcą, piątoklasiści starali się znaleźć odpowiedź na pytanie czy nasze codzienne przyzwyczajenia i styl życia mają wpływ na środowisko wokół nas.
Zajęcia miały formę dramy – uczniowie wcielali się w różne role m. in. prezesa firmy transportowej i jego pracowników, wójta i pracowników urzędu, dyrektora szkoły i nauczycieli oraz w role członków rodziny. Przyjmując perspektywę tych osób i współpracując w małych grupach, piątoklasiści poszukiwali proekologicznych rozwiązań, których wdrożenie może mieć korzystny wpływ na środowisko naturalne.
Dzięki tej formie aktywności („burza mózgów”, wspólna debata i wymiana spostrzeżeń), stworzono uczniom przestrzeń do rozmów o szeroko rozumianej ekologii. Zachęcano ich również do samodzielnego wyciągania wniosków na temat możliwości wpływania na stan otaczającego środowiska i troski o kruchy ekosystem naszej planety. Intensywna praca w grupach, a później – wspólne jej podsumowanie w dużym stopniu zintegrowały zespół klasowy.
Uczniowie klasy 5. nie poprzestali na samym wypracowaniu ekologicznych rozwiązań. Poszli o krok dalej – postanowili wdrażać je w życie codzienne: w miniony weekend, podczas spacerów ze swoimi rodzinami, uczniowie zadbali o ład i porządek na terenach znajdujących się wokół ich własnego miejsca zamieszkania.
A może i Ty przyłączysz się do piątoklasistów? Serdecznie Cię zachęcamy do podejmowania tego typu inicjatyw. Bądź EKO razem z nami!
Powered by aSc EduPage