• Marzec

Święto Liczby PI

Szkoła przyłączyła się do organizacji ogólnopolskiego Święta Liczby PI.

Uczniowie na lekcjach matematyki zapoznali się z pojęciem  liczby Pi.

Wykonywali też :

a/ prace plastyczne związane z ta liczbą - I miejsce zajęła Wiktoria Nawalany

b/ modele przestrzenne - I miejsce -Hania Sojka

c/ konkurs rebusów "Kto pierwszy ten lepszy" wygrała Marta Pach.

********************************************************************************************************************************

Końcem marca w ramach projektu „Umiem więcej i mogę więcej” grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Agencji Pocztowej w Kaniowie, gdzie z ogromną sympatią zostali przyjęci przez Panią Agnieszkę Kłodę, która przygotowała dla nich ciekawe zajęcia mające na celu poszerzenie ich wiadomości na temat miejsc użyteczności publicznej jakim jest poczta.

W trakcie wizyty dzieciaki dowiedziały się jak wygląda praca z drugiej strony „okienka”. Uczestniczy zajęć projektowych z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali sięw przekazywane im informacje dotyczące różnych rodzajów listów i paczek pocztowych,a także druków dostępnych w okienku pocztowym. Pod koniec zajęć uczniowie mieli również możliwość do samodzielnego wypełnienia przygotowanych dla nich druków. Takie praktyczne ćwiczenia oraz zdobyta w czasie zajęć wiedza z pewnością przyczyniły się do sprawniejszego korzystania z usług jakie oferują placówki pocztowe.

Serdeczne podziękowania na ręce Pani Agnieszki składają uczestnicy zajęć wraz z opiekunem.

zdjęcia w albumie fotograficznym.

Znalezione obrazy dla zapytania tutoringKolejna odsłona uczniowskiego tutoringu…

Wśród naszych szkolnych Tutorów nie maleje zapał do przekazywania swojej wiedzy młodszym kolegom i koleżankom.  Młodzi Tutorzy  z klasy 5b i 6a zainicjowali  i przeprowadzili kolejny cykl  niekonwencjonalnych zajęć,  który tym  razem skierowany był do uczniów klas 2.  i  4a.

We wtorek - 12 marca uczennice klasy 6a – Hania, Zuzia i Martynka, przybliżyły grupie drugoklasistów zasady działania „magicznego dywanu”. Zaproponowały one uczestnikom - swoim „uczniom” szereg zabaw ruchowych oraz gier edukacyjnych, które łączyły w sobie  naukę i wspaniałą zabawę.

Tego samego dnia,  Tutorzy z klasy 5b: Zuzia i Adam, sprawili miłą niespodziankę swoim młodszym kolegom  z klasy 4a  goszcząc u nich na lekcji matematyki.  Podczas zajęć podzieli się oni swoją wiedzą związaną z  pojęciami koła,  okręgu i odcinka. Zastosowane przez uczniowskich Tutorów interesujące metody aktywizujące przyczyniły się do uatrakcyjnienia zajęć oraz sprawiły, że matematyka, w tej niekonwencjonalnej odsłonie, okazała się znakomitą zabawą.

Natomiast niespełna tydzień później uczniowie klasy 6a – Michał i Wojtek zagościli u swoich koleżanek i kolegów z klasy 4b przybliżając im matematyczną wiedzę na temat obwodu prostokąta i kwadratu.

Stosowane podczas zajęć uczniowskiego tutoringu  metody aktywizujące oraz gry i zabawy ruchowe pozytywnie wpływają na współpracę w grupie, kształtują u dzieci zdrowe nawyki ruchowe, działają korzystnie na  rozwój koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczości oraz szybkości reakcji.

Zajęcia tak bardzo spodobały się czwartakom i drugoklasistom, że poprosili oni swoich Tutorów
           o ich kontynuację.  I stało się!  Następna, wspólna zabawa czeka na nich już wkrótce J

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

NASZE SIATKARKI W FINALE POWIATOWYM !!!

12.03.2019 w Kaniowie odbyły się Półfinały Powiatowe w Siatkówce Dzieci, w których wystąpili mistrzowie gmin naszego powiatu. Wyśmienicie zaprezentowały się w nich nasze dziewczęta, które bez straty seta pokonały drużynę z Pisarzowic oraz faworyzowaną Sp nr 5 z Czechowic-Dziedzic kwalifikując się do turnieju finałowego, w którym wystąpią trzy najlepsze drużyny powiatu bielskiego. W zawodach rewelacyjnie zaprezentowała się Marta Błaszcz, która była najlepszą zawodniczką turnieju. Chłopcy po porażce z drużyną z Zabrzega, pokonali rówieśników z Pisarzowic plasując  się na drugim miejscu w zawodach.

Składy drużyn, dziewczęta: Marta Błaszcz, Wiktoria Fajfer, Roksana Janeczko, Anna Beniowska, Kinga Duda, Maja Buczek, Martyna Praska, Zuzanna Jarosz, Angelika Sowa, Hanna Tomaszek, chłopcy: Rafał Janeczko, Karol Wygoda, Patryk Góra, Michał Góra, Przemysław Gruszka, Krystian Wróbel, Patryk Janik, Jakub Sieracki, Gabriel Stasica, Wojciech Szafarczyk.

II Powiatowy Konkurs „Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Marta Błaszcz, Magdalena Lebryk i Oliwia Świgoń.w składzie:  . W konkursie brało udział siedem, trzyosobowych drużyn. Największą liczbę punktów i tym samym awans do eliminacji gminnych uzyskała drużyna ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć"w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne do II Powiatowego Konkursu 13 marca br.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą z zakresu:

•        udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
          •        zdrowego odżywiania,
          •        chorób cywilizacyjnych,
          •        uzależnień,
          •        promowania aktywności fizycznej.

Koordynatorem konkursu w szkole była pani Barbara Wisła.