• Wrzesień

Nauka w tropikalnym lesie

21 września grupa uczniów realizująca projekt "Umiem więcej, mogę więcej" wyjechała na wycieczkę naukową do Palmiarni w Gliwicach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia roślin występujących w innych strefach klimatycznych, ciekawej kolekcji kaktusów oraz morskich środowisk rzek Afryki, Azji i Ameryki. W rolę przewodnika wcielił się nasz kolega Rafał Beniowski, który znał wiele ciekawostek na temat mijanych roślin, zwierząt. Wyjazd ten był dla uczniów z koła geograficznego niczym podróż do tropikalnego lasu.

************************************************************************************************************************************

ZAWODY SPORTOWE

Dnia 27.09.2018 w Bestwinie odyły się Gminne Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych dzieci oraz młodzieży. Wśród dzieci z naszej szkoły  najlepiej zaprezentowała się w nich drużyna chłopców z klas 7-8, która pomimo rywalizacji z uczniami o rok starszymi awansowała do finałów powiatowych. Podobnie bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy z klas V-VI, którzy także uzyskali awans do zawodów na kolejnym szczeblu rozgrywek.

Znalezione obrazy dla zapytania witamy nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września

8.00 - Msza święta w Kościele Parafialnym

9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej

Więcej szczegółów w ogłoszeniach

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.

3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy…

Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00, Mszą Świętą w kościele parafialnym w Kaniowie. O godzinie 9.00 apel w hali sportowej rozpoczęła nowa Dyrektor Szkoły mgr Agata Szypuła. Na początku został odśpiewany hymn państwowy. Następnie Pani Dyrektor serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, grono pedagogiczne, personel szkoły i oczywiście wszystkich uczniów a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy zawitali w nasze szkolne mury. Następnie słowa do wszystkich zgromadzonych skierowali zaproszeni goście: Wójt Gminy Bestwina Pan Artur Beniowski, Sołtys Kaniowa Pan Marek Pękala oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Łukasz Pękala. Uroczyście powitano nową Panią Dyrektor i Wicedyrektor oraz z nutą smutku pożegnano odchodzących na emeryturę nauczycieli: mgr Jolantę Wojtyłę-Staszek oraz mgr Zbigniewa Staszek.

Akademię uświetniły występy dzieci z klas II i III, które wraz z pomocą chóru szkolnego zaprezentowały przygotowane przez siebie wierszyki i piosenki. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, połączone z tradycyjnym pasowaniem na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed godłem Polski, pierwszoklasiści z dumą ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Uwieńczeniem aktu pasowania było wręczenie przez Pana Wójta pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.

Po uroczystości uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas.

Ten dzień na pewno na długo zostanie im w pamięć.