• Listopad

Znalezione obrazy dla zapytania ROBOTYKA   W dniu 22 listopada w naszej szkole w ramach projektu „Umiem więcej mogę więcej” odbyły się interesujące warsztaty z Robotyki, w czasie których uczniowie przy pomocy specjalistycznych klocków i części, prostych elektronicznych modułów oraz przyjaznego oprogramowania, mieli możliwość samodzielnie  skonstruować swoją piewszą elektroniczną machinę.
                  Wspomniane zajęcia były doskonałą okazją do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów, a także dały szansę na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. Dodatkowo warsztaty, choć sprzyjały pracy w grupach, pozwoliły każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.
                   Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstruktorskich sprawiło uczniom wiele satysfakcji
          radości oraz zdecydowanie umocniło ich wiarę we własne możliwości.

Zdjęcia w albumie fotograficznym

ZAWODY SPORTOWE

Dnia 15.11.2018 w Bestwince odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym Dzieci oraz Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nich nasze drużyny, które prawie w komplecie awansowały do finałów powiatowych.

Szkołę naszą reprezentowali:

Marta Błaszcz, Wiktoria Fajfer - kat. dzieci - awans

Michał Góra, Rafał Janeczko - kat. dzieci - awans

Hanna Sojka, Klara Gęszka - kat. młodzież - awans

Mikołaj Kopeć, Rafał Beniowski, Szymon Janeczko - kat. młodzież

**************************************************************************************************************************************************

Uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy
          Odzyskania Niepodległości

Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami - panią Barbarą Wisłą i panem Michałem Matrasem. O oprawę muzyczną zadbała pani Urszula Szkucik-Jagiełka, a dekorację sali wykonały panie: Jadwiga Gajer i Ewa Adamaszek. Po uroczystości, dokładnie o godzinie 11.11 cała szkoła zaśpiewała Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" biorąc tym samym udział w akcji "Rekord dla Niepodległej".

Co więcej, do naszej szkoły zawitał pan Michał Kobiela - miłośnik historii Ziemi Kaniowskiej. Jego wyjątkową wystawę pt.: "Z Kaniowa po niepodległość" przypominającą nam wydarzenia tamtych lat, można oglądać do 30 listopada.

zapraszamy do galerii

Znalezione obrazy dla zapytania przyrządy do pomiaru hałasu

Badanie poziomu hałasu podczas przerw

Wyniki pomiarów

Parter

- poziom hałasu jest tu wyższy niż na piętrze

- średnio jest to hałas na poziomie 89-90 dB – czyli jest to głośniej niż ruch uliczny, który ma ok 80dB

- najwyższy hałas dochodzący do 100dB w jednostkowych pomiarach nawet 113dB panuje podczas dużej przerwy – to tyle co w fabrykach i zakładach produkcyjnych ( 100dB)

- najwyższy hałas jest podczas dzwonka na lekcję – uczniowie hałasują jeszcze głośniej – poziom hałasu zbliża się do tego jaki wytwarza młot hydrauliczny (120dB)

Piętro

- poziom hałasu jest niższy niż na parterze

- ciszej jest na 2 pierwszych przerwach 74-78dB

-na pozostałych przerwach  poziom hałasu rośnie i utrzymuje się w granicach 80-85 dB -– poziom hałasu jest jednak prawie taki jak podczas ruchu ulicznego

- najwyższe wskazanie – 88dB

Wpływ na zdrowie

Dźwięk o natężeniu od 70 dB do 85 dB - może już oddziaływać szkodliwie, powodować bóle głowy, wpływać szkodliwie na ustrój nerwowy człowieka itp.

Natomiast poziom hałasu 85 dB do 120 dB - uszkadza słuch, wpływa na zaburzenia układu krążenia, układu nerwowego, równowagi i innych.

Znalezione obrazy dla zapytania 1 listopada święto