• Październik

30 października klasa 2a wraz z wychowawcą Elżbietą Stec i panią Katarzyną Hesek pojechała do Teatru Lalek Banialuka na spektakl pt. ,,Brzydkie kaczątko”. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych ,,Fascynujący świat teatru cieni”. Uczestnicy warsztatów w praktyce dowiedzieli się czym jest liczący ponad 2000 lat teatr cieni, kiedy i gdzie powstał oraz jakie są jego odmiany. Nauczyli się zasad tworzenia cieni postaci ludzkich, zwierząt, form plastycznych i kolorowych figur. Zdobyte umiejętności z pewnością okażą się pomocne podczas kreatywnej i twórczej zabawy. Warsztaty prowadziła pani Barbara Rau, aktorka Teatru Lalek Banialuka.

Zobacz galerię

Znalezione obrazy dla zapytania DZIŚ DLA WAS BUKIETY NASZYCH SERCDZIŚ DLA WAS

BUKIETY NASZYCH SERC

12 października uroczyście obchodziliśmy DEN. Uroczystość rozpoczęto od wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły, następnie społeczność szkolna obejrzała program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 4a i 4b. Nie zabrakło życzeń, pięknych wierszy i oprawy muzycznej. Na zakończenie Samorząd Uczniowski wręczył nagrody nauczycielom w humorystycznie przygotowanych kategoriach.

**************************************************************************************************************************

Znalezione obrazy dla zapytania 100 KARTEK DLA POWSTAŃCÓW       100 kartek dla Powstańców

Nasza szkoła włączyła się do programu BohaterOn w ramach którego uczniowie z całej Polski wysyłają kartki z podziękowaniami dla Powstańców. Uczniowie wypisali 100 kartek okolicznościowych.

Więcej informacji o programie

www.bohateronwtwojejszkole.pl

Znalezione obrazy dla zapytania FIZYKA  HAŁASU          Fizyka hałasu

W październiku grupa badawcza z fizyki, realizująca projekt "Umiem więcej mogę więcej" badała natężenie hałasu na przerwach. Badania przeprowadzono zgodnie z metodyką badań naukowych. Pomiary dokonywano na parterze i 1 piętrze na wszystkich przerwach. Wyniki oraz wynikające z nich wnioski zostaną zaprezentowane na apelu porządkowym w listopadzie.

W dniu 28 września uczniowe klas starszych naszej szkoły, w ramach projektu ,,Umiem więcej i mogę więcej",  uczestniczyli w zajęciach „Małopolskiej Nocy Naukowców” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Podczas warsztatów młodzież miała możliwość dowiedzieć się jak wygląda świat widziany oczami naukowca. Usłyszeli wiele ciekawostek związanych z pracą naukową na uczelni wyższej i zostali zaskoczeni niesamowitymi eksperymentami, w których brali udział z ogromnym zaangażowaniem.

Uczestnikom zaprezentowano hodowlę muszki owocówki, którą mogli obserwować wykorzystując specjalistyczne mikroskopy m. in. mikroskop konfokalny i elektronowy. Podczas warsztatów praktycznych uczniowie z pasją oddawali się budowaniu Mikroskopu Sił Atomowych z klocków „WADER” a także uczestniczyli w zajęciach z  fizyki -  „Magiczne wahadło” oraz w wykładzie pt. „Słodka komórkowa łamigłówka”.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zachwyceni nie tylko wykładami, warsztatami oraz  eksperymentami, w których mieli przyjemność brać  udział, ale również z zapartym tchem zwiedzili wystawę fauny i flory znajdującą się na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu.

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że  w drodze powrotnej, przy wspólnym posiłku w Mc Donald’s zaplanowaliśmy już kolejny wyjazd na Uniwersytet Jagielloński. Wycieczkę zorganizowały panie: Barbara Wisła, Alicja Skrudlik, Jadwiga Gajer, Krystyna Oćwieja.

zdjęcia w albumie fotograficznym