25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki mogły przynieść swoje ukochane pluszowe misie i razem z nimi celebrować to wyjątkowe święto. Wychowawczynie zorganizowały tematyczne zabawy, konkursy plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek o misiach oraz przygotowały słodki poczęstunek. Obchody Dnia Pluszowego Misia były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności, integracji grupy oraz budowania ciepłych wspomnień, które na długo pozostaną w sercach naszych przedszkolaków.
Dzień Pluszowego Misia
W Królestwie Życzliwości
Dnia 21 listopada 2024 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie klas siódmych przygotowali niespodziankę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas trzecich. Tego dnia za sprawą siódmoklasistów, którzy podczas lekcji odwiedzili młodszych kolegów, uczniowie obu klas trzecich zostali zabrani w podróż do Królestwa Życzliwości.
Najpierw starsze koleżanki przeczytały trzecioklasistom historię o „Królestwie Życzliwości”, czyli krótką bajkę o tym, jak być powinno, napisaną przez pierwszoklasistów ze szkoły Ekola. Następnie starsi z młodszymi, pod czujnym okiem wychowawców, omówili tę jakże oryginalną historyjkę, zwracając uwagę na to, jak zwykły uśmiech, małe, życzliwe gesty czynią nasz świat lepszym, przyjemniejszym, radosnym.
W podsumowaniu trzecioklasiści sporządzili ilustracje do poznanej bajki oraz wraz ze starszymi koleżankami wykonali „drzewo życzliwości”, pełne „liści” w kształcie ludzkiej dłoni z dobrym słowem dla każdego.
Tego dnia uczniowie klas trzecich i siódmych wyciągnęli do siebie ręce, by udowodnić, że dzieląca ich różnica wieku nie ma znaczenia, bo życzliwość, otwartość na drugiego człowiek, gotowość do okazania dobra zbliża ludzi, niweluje wszelkie przeszkody i ograniczenia.
W rewanżu trzecioklasiści wykonali dla starszych kolegów i koleżanek plakat poświęcony życzliwości i oczywiście okazywaniu jej sobie.
Po raz kolejny starsi i młodsi uczniowie naszej szkoły podjęli wspólne działania, by pokazać, że są sobie wzajemnie potrzebni oraz że chcą i potrafią ze sobą współdziałać.
Celebrując ten dzień, chcieliśmy pokazać, jak w relacjach międzyludzkich ważna jest życzliwość. Małe, życzliwe gesty nic nie kosztują, a potrafią zdziałać cuda.
Pamiętajmy, że życzliwość to uśmiech, dobre słowo, drobny gest, zwykła uprzejmość, które mają wielką moc, bowiem nas uskrzydlają, otwierają na świat i pobudzają do działania.
Z nadzieją, że owa moc i chęć do czynienia dobra pozostanie z nami nie tylko od święta, życzymy wszystkim niezmierzonych pokładów życzliwości, która sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji.
Wychowawcy klas siódmych i trzecich
WYWIADÓWKA Z KULTURY FIZYCZNEJ w ramach programu Mały Mistrz
Dnia 19 listopada 2024r. rodzice uczniów klas 1-3 uczęszczających do naszej szkoły zostali zaproszeni na wywiadówkę, która poświęcona była kulturze fizycznej. Na początku spotkania nauczyciel wychowania fizycznego p. Tadeusz Szkuta przedstawił rodzicom informacje o programie „Mały Mistrz”, jego założenia, cele oraz przebieg. Zaprezentował również sprzęt, który w ramach programu szkoła otrzymała jako wsparcie dla nauczycieli klas 1-3. Następnie dietetyk p. Milena Maszewska poprowadziła wykład na temat zdrowych nawyków żywieniowych tak istotnych dla naszego zdrowia, ale przede wszystkim zdrowia naszych dzieci. Przypomniała piramidę zdrowego żywienia, o której tak często zapominamy. Zaznaczyła jak ważna jest aktywność fizyczna kształtowana już od najmłodszych lat. Podkreśliła znaczenie wody dla naszego organizmu oraz szkodliwość cukru. Przedstawiła pomysły jak zachęcić dzieci do jedzenia drugiego śniadania, tak aby było dla nich atrakcyjne jak i zdrowe.
Opracowała:
Justyna Łuszczyńska
VI GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
- 23 listopada 2024 r. w szkole w Bestwinie odbył się VI Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej, będący jednocześnie I etapem XXIV Diecezjalnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola godnie reprezentowały naszą placówkę.
W tym roku wystąpiły dwie grupy w kategorii „chóry”. Dzieci z grupy 4-5-latków „Wesołe Nutki” zaśpiewały piosenkę pt. „To jest mój kraj”, a grupa 5-6-latków „Wesołe Ludki” zaprezentowała utwór „Polak mały”.
Poziom przeglądu był bardzo wysoki. Wszystkie dzieci – od przedszkola po szkołę podstawową – pięknie prezentowały swoje talenty wokalne i artystyczne. Na scenie występowali soliści, duety, zespoły i chóry. Każdy występ wzbudzał spore emocje, a uczestnicy byli nagradzani gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami oraz słodyczami.
Po burzliwych obradach jury ogłosiło wyniki i przedstawiło listę uczestników zakwalifikowanych do II etapu Przeglądu Diecezjalnego. Z wielką radością i satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że jedną ze zwycięskich grup były nasze przedszkolaki – 5-6-latki „Wesołe Ludki”. Gratulujemy!!!
Występy, nagrody, pamiątkowe wspólne zdjęcie oraz uczucie szczęścia i dumy na długo pozostaną miłym wspomnieniem tego wyjątkowego wydarzenia.
XIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "ZAKOCHANI W JESIENI"
14 listopada o godzinie 9:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwinie rozpoczął się XIII Gminny Konkurs Recytatorski pod tytułem „Zakochani w Jesieni”. W konkursie wzięły udział dzieci z całej gminy, rywalizując w czterech kategoriach wiekowych: zerówki, klasy I, klasy II oraz klasy III.
Uczestnicy prezentowali wybrane utwory poetyckie o tematyce jesiennej. Jury oceniało występy, biorąc pod uwagę następujące elementy: dobór stroju, charakteryzację oraz wykorzystanie rekwizytów.
Tematem przewodnim recytowanych wierszy była jesień. Nasze przedszkole reprezentowały dwie dziewczynki: Natalia Wierdak z grupy „Żółwiki” oraz Martyna Świerkot z grupy „Pingwinki”. Obie zaprezentowały się znakomicie – nie tylko doskonale opanowały teksty, ale również wystąpiły w pięknych strojach i z atrybutami nawiązującymi do jesieni.
I miejsce w kategorii zerówek zdobyła Martyna Świerkot z grupy „Pingwinki”, która wyrecytowała wiersz Doroty Gellner „Jesienny pociąg”.
GRATULUJEMY!!!
Taniec, muzyka, radość i słodkie smakołyki – szkolna dyskoteka dla klas 4–8!
27 listopada 2024 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas 4–8. Wydarzenie okazało się prawdziwym sukcesem, a sala gimnastyczna wypełniła się muzyką, światłami i świetną atmosferą.
Od pierwszych chwil na parkiecie zaroiło się od uczniów, którzy chętnie bawili się w rytmie największych hitów. Muzyka, starannie dobrana przez organizatorów, zachęcała do ruchu i sprawiała, że uczestnicy bawili się znakomicie.
Samorząd Uczniowski zadbał również o słodką niespodziankę – dla wszystkich przygotowano pyszne babeczki i kolorowe galaretki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Te smakołyki były miłym dodatkiem do pełnego energii wieczoru i dodały uczniom sił na kolejne godziny zabawy.
„Świetna muzyka i super atmosfera – naprawdę dobrze się bawiłam!” – powiedziała jedna z uczestniczek, a podobne opinie dało się słyszeć wśród opuszczających salę uczniów.
Dyskoteka była nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także świetnym momentem na integrację uczniów z różnych klas.
Czekamy na kolejne inicjatywy, które zapewnią równie niezapomniane wspomnienia!
Opracowały:
Kinga Kołoczek,
Natalia Maroszek
„W krainie emocji” – warsztaty dla klasy 7b
Emocje towarzyszą nam każdego dnia, a zrozumieniem ich jest kluczowym elementem budowania relacji i radzenia sobie w różnych sytuacjach.
27 listopada klasa 7b miała okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej pod hasłem „W krainie emocji”.
Podczas warsztatów uczniowie zostali poproszeni o zbudowanie modeli z klocków LEGO, które miały przedstawiać różne emocje – radość, smutek, zazdrość czy odrazę. Każda konstrukcja była pretekstem do rozmowy o tym, jak odczuwamy emocje, jak je wyrażamy i jaki mogą mieć na nas wpływ. Wykorzystanie LEGO sprawiło, że nawet najtrudniejsze tematy stały się łatwiejsze do zrozumienia. Warsztaty były również świetnym ćwiczeniem rozwijającym kreatywność i umiejętność pracy w grupie.
Warsztaty „W krainie emocji” z klockami LEGO to doskonały przykład na to, jak w innowacyjny sposób można uczyć młodzież rozumienia siebie i innych. Kreatywne podejście do tematu sprawiło, że uczniowie zapamiętają tę lekcję na długo.
Dorota Suchy
Monika Falkowska
Zawody sportowe
Dnia 20.11.2024 w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej. Znakomicie zaprezentowali się w nich nasi uczniowie, którzy dwukrotnie ( grupa starsza dziewczyn oraz młodsza chłopców ) stawali na najwyższym stopniu podium, natomiast nasze dwa pozostałe zespoły uplasowały się na miejscach drugich.
TEATRZYK "O LISKU CHYTRUSKU"
W środę, 13 listopada, przedszkolaki miały okazję obejrzeć uroczy teatrzyk pt. „O lisku Chytrusku” w wykonaniu Teatru Kwadryga z Bielska-Białej. Spektakl dostarczył dzieciom mnóstwo radości i okazji do wspólnej zabawy. Przedstawienie opowiadało historię przebiegłego liska, który szukał przygód i próbował oszukać inne zwierzęta oraz Hanię, która pasła gąski. Największą atrakcją spektaklu była możliwość aktywnego uczestnictwa przedszkolaków w przedstawieniu. Dzieci mogły wcielić się w role leśnych zwierząt i pomóc bohaterce rozwiązać jej problem. Spektakl pozwolił dzieciom nie tylko się bawić, ale także uczył ich przyjaźni, szacunku i odpowiedzialności za swoje czyny. Sprytne wybryki liska Chytruska pokazały również, jak ważna jest uczciwość i wzajemne zaufanie. Ten wyjątkowy spektakl pozostawił uśmiechy na twarzach przedszkolaków i na długo pozostanie w ich pamięci.
PRZEDSZKOLE DO HYMNU
W piątek, 8 listopada 2024 r., nasze Przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 przedszkolaki wraz z kadrą pedagogiczną oraz pozostałymi pracownikami wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, manifestując patriotyzm i poczucie dumy narodowej. Uroczysty charakter wydarzenia podkreślały galowe stroje wszystkich śpiewających oraz biało-czerwone chorągiewki trzymane przez dzieci.
Przed przystąpieniem do akcji przedszkolaki poznawały symbole narodowe oraz historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dzięki temu dzieci, z większym zrozumieniem, powagą i zaangażowaniem, przygotowały się do tego szczególnego wydarzenia. Po odśpiewaniu hymnu wykonywały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią ogólnopolskiej akcji, która już w najmłodszych zaszczepia miłość do Ojczyzny i dumę z bycia Polakiem.
Wycieczka do Warszawy w ramach projektu „Podróże z klasą”
W dniach 14 i 15 listopada bieżącego roku uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach projektu „Podróże z klasą”. Wyjazd został w całości sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji, co umożliwiło uczniom bezpłatne odkrywanie bogatej historii stolicy Polski oraz zwiedzanie najważniejszych miejsc.
Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, które wywarło ogromne wrażenie na uczniach. Dzięki interaktywnym prezentacjom i multimedialnym ekspozycjom młodzież mogła przenieść się w czasy 1944 roku. Szczególnie poruszające były historie bohaterów, którzy z odwagą walczyli o wolność stolicy. Uczniowie z zainteresowaniem odkrywali codzienne życie powstańców, ich trudności i heroiczne czyny, co pomogło im lepiej zrozumieć znaczenie tamtych wydarzeń w historii Polski.
Kolejnym przystankiem był Pawiak, dawne więzienie polityczne, które podczas II wojny światowej stało się symbolem męczeństwa Polaków. Następnie uczniowie odwiedzili Cmentarz Powązkowski, gdzie oddali hołd zasłużonym postaciom polskiej historii. Spacerując po cmentarzu, uczniowie odwiedzili groby powstańców i znanych artystów, co stało się doskonałą okazją do głębokiej refleksji na temat patriotyzmu i poświęcenia. Pierwszy dzień zakończył się spacerem po Starym Mieście, które zachwyciło uczniów swoim urokiem. Grupa zobaczyła Kolumnę Zygmunta, jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Warszawy, a także Pomnik Małego Powstańca, upamiętniający najmłodszych bohaterów powstania warszawskiego. Ostatnim punktem dnia była Archikatedra św. Jana, gdzie uczniowie zobaczyli krzyż powstańców, symbol pamięci o bohaterskich obrońcach miasta.
Intensywność tego dnia najlepiej oddaje fakt, że uczniowie przeszli ponad 20 000 kroków, co potwierdziło, jak pełen atrakcji i emocji był pierwszy dzień wycieczki. Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, grupa udała się do hostelu na zasłużony odpoczynek, dzieląc się wspomnieniami i refleksjami.
Drugi dzień wycieczki rozpoczął się wizytą przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie uczniowie oddali hołd wszystkim poległym za ojczyznę. To symboliczne miejsce, pełne powagi, stało się dla młodzieży kolejną lekcją historii i patriotyzmu.
Ostatnim etapem programu było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie spędzili aż cztery godziny, podziwiając interaktywne wystawy i uczestnicząc w eksperymentach naukowych. Po pełnym atrakcji dniu, cała grupa wróciła do domu, wykorzystując czas powrotu na sen i rozmowy.
Podsumowując, wycieczka do Warszawy była nie tylko wyjątkową lekcją historii, ale także szansą na integrację i odkrywanie nowych pasji. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, doświadczyć różnorodności kulturowej stolicy oraz lepiej zrozumieć znaczenie patriotyzmu i pamięci historycznej. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wycieczka była wspaniała i nie zabrakło w niej niczego. A nauczyciele, widząc powagę, zaangażowanie, refleksję uczniów oraz wzorowe zachowanie, stwierdzili, że … jest nadzieja w narodzie
i zaplanują kolejne wyjazdy z uczniami :)Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Gminy oraz zaangażowania pani dyrektor Agaty Szypuły. To dzięki ich staraniom wycieczka stała się niezapomnianym wydarzeniem edukacyjnym, które na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom: pani Kindze Korzeń i Natalii Maroszek za opiekę podczas wycieczki i wsparcie organizacji oraz pomysłu programu przygotowanego przez panią Dorotę Kóskę-Beniowską.
DKB
Wycieczka kl. 6b do Cieszyna
- 6
Dnia 21 listopada uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami (panią wych. Katarzyną Nawrocką i panią Mariolą Płachno) pojechali na wycieczkę przedmiotową do Cieszyna. Wycieczka, mająca na celu przede wszystkim integrację grupy, od samego początku obfitowała w wiele wyzwań i zadań do wykonania…
Na stacji PKP w Czechowicach-Dziedzicach otrzymaliśmy pierwsze z nich – musieliśmy samodzielnie zakupić bilety ulgowe dla całej grupy na podróż tam i z powrotem, a także sprawdzić na rozkładzie jazdy peron i tor, z którego odjeżdżał pociąg.
Po przyjeździe do Cieszyna zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i otrzymaliśmy mapy wraz ze wskazówkami, jak dotrzeć do każdego z 24 punktów gry terenowej. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od najstarszej części miasta: Wzgórza Zamkowego. Tam musieliśmy m.in. zeskanować kod QR i zapoznać się z historią założenia miasta, wspiąć się na Wieżę Piastowską (i przy okazji policzyć schody:), sprawdzić, na jakim banknocie widnieje wizerunek Rotundy św. Mikołaja czy rozpoznać drzewa będące pomnikami przyrody. Do kolejnych naszych zadań należało odszukanie cokołu Jana Kubisza – pamiętnikarza, nauczyciela i zasłużonego działacza na Śląsku Cieszyńskim, a na uliczce biegnącej wschodnim zboczem Góry Zamkowej znalezienie lamp i zapamiętanie nazwisk 16 wyjątkowych „Cieszyńskich Kobiet”.
Trasa gry terenowej poprowadziła nas dalej do zabytkowego tramwaju i na most łączący Polskę oraz Czechy. Stając po obu stronach linii granicznej mogliśmy być więc w dwóch krajach jednocześnie, co utrwaliliśmy na wspólnym zdjęciu klasowym. Następne punkty trasy i zadania związane były z okolicami Rynku, Ratuszem, Studnią Trzech Braci i tzw. Cieszyńską Wenecją. Na koniec dotarliśmy do Starego Targu i Teatru im. Adama Mickiewicza. Realizując kolejne punkty gry terenowej mieliśmy więc okazję poznać najciekawsze miejsca tego pięknego miasta, kilka faktów z historii, znane cieszyńskie postaci, perełki architektury, a także przykłady fauny i flory.
Po wykonaniu wszystkich zadań udaliśmy się na zasłużony posiłek, a później na pociąg powrotny do Czechowic. W czasie jazdy otrzymaliśmy jeszcze do rozwiązania krzyżówkę podsumowującą całą wycieczkę i poznane miejsca.
Taka forma wycieczki z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci. Gra terenowa po Cieszynie wymagała od nas nie tylko połączenia wiedzy i umiejętności z różnych przedmiotów, ale także orientacji w terenie i współpracy podczas realizowania kolejnych wyzwań.
Czekamy na kolejną!
uczniowie klasy 6b
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole
20 listopada 2024 roku był wyjątkowym dniem w naszej szkole – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To niezwykle ważne święto, które przypomina nam o prawach, jakie przysługują każdemu dziecku na całym świecie, niezależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania. Tego dnia cała społeczność szkolna zjednoczyła się, by uczcić ten szczególny moment w atmosferze radości i refleksji.
Zgodnie z tradycją, tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto – kolor, który symbolizuje nadzieję, radość i pozytywną energię. Było to także wyrazem solidarności z dziećmi na całym świecie oraz przypomnieniem, że każdy młody człowiek ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa, edukacji, ochrony i rozwoju.
Nasza szkoła zadbała, aby ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy uczniowie cieszyli się możliwością odpoczynku od codziennych wyzwań – zgodnie z decyzją, nikt nie był pytany na lekcji. Był to czas, aby skupić się na rozmowach o wartościach, takich jak równość, szacunek i wzajemne wsparcie.
Dzień ten przypomniał nam, jak ważne jest, aby troszczyć się o siebie nawzajem i działać na rzecz lepszego świata, w którym każde dziecko będzie czuło się szanowane i bezpieczne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękną atmosferę tego dnia!
Opracowała
Kinga Kołoczek
Dzień Postaci z Bajek
- Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto, które obchodziliśmy w pierwszym tygodniu listopada. Dzieci miały okazję przebrać się za swoje ulubione postacie z bajek. Zorganizowano różnorodne gry i konkursy, które wprowadziły przedszkolaków w magiczny świat bajek i literackich bohaterów. Dzieci mogły namalować swoje ulubione postacie oraz wysłuchać fragmentów książek. Głównym celem było uświadomienie, jakie wartości i cechy bohaterów są najważniejsze w tych historiach. Cały tydzień minął w atmosferze radości, śmiechu i twórczej zabawy. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i wyrażać siebie poprzez sztukę i zabawę. Niezależnie od tego, czy jesteśmy dziećmi, czy dorosłymi, w Dniu Postaci z Bajek każdy z nas może na chwilę przenieść się do baśniowego świata i poczuć się jak w dzieciństwie, kiedy wszystko było możliwe.
Podziękowanie za udział w akcji "Paczka na Kresy"
W imieniu Dyrekcji oraz Społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie
składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie
w tegorocznej akcji „Paczka na Kresy”.
Dzięki Waszej hojności mogliśmy przygotować wyjątkowe paczki świąteczne,
które trafią do polskich rodzin na Kresach.
Dziękujemy!
Wasze wsparcie to nie tylko materialna pomoc, ale przede wszystkim wyraz pamięci i solidarności. To gest, który daje nadzieję i sprawia, że nasi rodacy czują się docenieni i bliżej swojej ojczyzny. Dziękujemy za każdy dar serca, poświęcony czas i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu tej inicjatywy.
Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!
15 listopada 2024 roku nasza szkoła z radością włączyła się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie mieli okazję połączyć naukę z zabawą, uczestnicząc w różnorodnych aktywnościach, które nie tylko utrwalały tabliczkę mnożenia, ale także rozwijały logiczne myślenie i umiejętność współpracy.
Na początek zajęliśmy się zadaniami na kodowanie, które okazały się prawdziwym wyzwaniem dla naszych młodych matematyków. Następnie uczniowie z entuzjazmem rozwiązywali matematyczne układanki i brali udział w emocjonującej grze karcianej „Ja mam, kto ma?”, która wciągnęła całą klasę. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również quiz na platformie Kahoot, do którego wykorzystaliśmy telefony komórkowe – rywalizacja była zacięta, a każdy starał się zdobyć jak najwięcej punktów za szybkie i poprawne odpowiedzi.
Nie zabrakło także ruchu, ponieważ jedną z atrakcji był Matematyczny Twister. Na specjalnie przygotowanej planszy uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale również zręcznością i dobrym refleksem. Ta aktywność wywołała mnóstwo śmiechu i była świetnym zakończeniem pełnego wrażeń dnia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był wspaniałą okazją do pokazania, że matematyka może być ciekawa i angażująca. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspólną zabawę! Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia w naszej szkole.
Opracowała:
Kinga Kołoczek i Alicja Skrudlik
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Dnia 14 listopada odbyła się akademia okolicznościowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy 6a i 6b w formie spektaklu słowno-muzycznego przypomnieli nam tragiczną historię rozbiorów, walkę o odzyskanie niepodległości i portrety wybitnych Polaków, którzy swoją muzyką, malarstwem, poezją i prozą, a także osobistym zaangażowaniem w walkę głosili światu, że Polska jest i nie umarła, mimo iż zniknęła z map świata na 123 lata. Wiersze i rozważania przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów, a także zdjęciami nawiązującymi do przedstawianych faktów historycznych.
Ta niecodzienna lekcja polskiej historii wywołała w nas wiele wzruszeń i skłoniła do refleksji, co znaczy dla nas wolność i komu ją zawdzięczamy. Akademię zakończył występ szkolnego chóru, taniec z flagami w wykonaniu uczennic z zespołu tanecznego i wspólny śpiew jednej z pieśni patriotycznych.
Nad przygotowaniem i przebiegiem akademii czuwały: pani Urszula Szkucik-Jagiełka (oprawa muzyczna), pani Katarzyna Nawrocka (dekoracja i prezentacja multimedialna), pani Barbara Wisła (recytacja i próby), pani Kinga Korzeń (taniec) i pani Monika Falkowska (fotorelacja).
Link do filmu z występu tanecznego: https://liblink.pl/Z3k8Yv1LSV
Opr. KN
Szkoła do Hymnu 2024
Dnia 8.11.2024 nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie razem z nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie, łącząc się z dziesiątkami szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, punktualnie, o mającej symboliczne znaczenie godzinie 11:11, zgromadzili się w hali sportowej, aby uroczyście odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Opracowała
Monika Falkowska
Zobacz także
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie